Öğretmen Diyarı

Siz Değerli Öğretmenlerimiz için; “Temel İngilizce” kitabının düzeltilmiş 2. Baskısı çıktı.

Değerli Öğretmenimiz ve Öğrencimiz,

Revize edilmiş 2. Baskısı ile “Temel İngilizce Dil Bilgisi” Kitabını hizmetinize sunduğumuz için çok mutluyuz.

Kitabımız sadece bir gramer kitabı değildir

Kitabımız ile bu güne kadar öğrenmeye çalıştığınız İngilizce dil yapılarını farklı bir Türkçe açıklama mantığı ile çalışabilecek ve kısa sürede ilerleme kaydedebileceksiniz.

Kitapta temel yapılar açık, kısa ve sade bir anlatımla açıklanmıştır. Bol aktiviteler ve sorular ile desteklenen bu anlatımlar öğrendiğiniz yapıları unutmamak üzere hafızanıza işleyecektir. Bol soru çözdürerek öğreten eğitim modelini benimseyen kitabımız öğrendiğiniz yapıları ve kelimeleri unutmanıza engel olacak tekrarlı aktiviteler içermektedir.

Aktiviteler “sarmal sistem “içinde sıralanmıştır. Yani gördüğünüz bir yapı ile ilgili bir aktiviteyi ilerleyen aşamalarda tekrar tekrar göreceksiniz. Yine, sonraki ünitelerde göreceğiniz bazı yapılar önceki aktiviteler içinde karşınıza çıkar, böylece zihniniz konulara hazırlanır.

Ayrıca kitapta çalışacağınız sorular ile bol kelime ezberleyecek ve bu kelimelerin kullanım alanlarını yine kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz. Bireysel çalışmalarınızda sesli bir sözlük yardımı almanız eğitim sürecinizin kalitesini artıracaktır. Böylece kelimeleri doğru telaffuz ile öğrenebilirsiniz.

Kitaba eklediğimiz “dinleme” çalışmaları ile İngilizce dinleme becerinizi de geliştirebilecek, ayrıca cümle tamamlama aktiviteleri ile “writing” yazma kabiliyetinizi artırarak sağlam bir yazma temeli oluşturabileceksiniz.

Kitabımızı dilerseniz “Self-Study” olarak bireysel çalışabilirsiniz, dilerseniz bir öğretmen eşliğinde sınıf ortamında da kullanabilirsiniz. Kitabımız okul ortamında kullanmaya müsait olarak tasarlanmıştır.

“Temel İngilizce Dil Bilgisi” kitabını bitirdiğinizde Elementary – A1 ve A2 seviyesini tamamlamış, bu seviyedeki tüm gramer yapılarını görmüş ve temel seviyede kelime bilgisini öğrenmiş; ayrıca temel A1 & A2 seviyesinde dinleme ve yazma kabiliyetinizi artırmış olacaksınız.

“Temel İngilizce Dil Bilgisi” üç kitaptan oluşan serimizin ilk kitabıdır. İkinci kitabımız “Develop Your Grammar” ile Pre-intermediate & Intermediate (B1 & B2) seviyelerini tamamlayacak, üçüncü kitabımız “Advance Your Grammar” ile Upper-intermediate & Advanced (C1 & C2) seviyelerini tamamlamış olacaksınız.

Teşekkür;

Bu kitabın hazırlanmasında her zaman yanımızda bulunan bize kitabın düzenlenmesi aşamasında doğrudan ve kitabı derslerinde uygulayarak dolaylı olarak destek olan biricik İngilizce Öğretmeni ve takım arkadaşımız Sayın Gözde KARAPINAR’ a sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.

Ayrıca, kitabımızı sizlerle paylaşmamızda bizlere destek olan Öğretmen Diyarı web sitesi ve Öğretmen Facebook sayfası yöneticisi Sayın Zülfikar Demirel beye şükranlarımızı gönderiyoruz…

 

Saygılarımızla

 

Akın DEMİR & Seçkin ESEN

 

Yazar iletişim bilgileri:

Akın Demir          E-mail: akin@candelasegitim.com            Facebook:           facebook.com/AKIN.DEMIR.CANDELAS

Seçkin Esen        E-mail: seçkin@candelasegitim.com        Facebook:           facebook.com/esenseckin

 

** Eğer kitabımızı satın almak isterseniz yukarıdaki iletişim bilgilerinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz ya da direk yayın evinden sipariş edebilirsiniz.

Yayın evi web adresi: http://www.iremyayincilik.com.tr/

 

\"\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim