Öğretmen Diyarı

Şırnak İdil'deki öğretmenler seminer için çağrıldı

Şırnak'ın İdil ilçesinde görev yapan öğretmenler, Öğretmenlik Uygulamaları Semineri kapsamında İstanbul'a çağırıldı.

Sömestr tatilinin yarın sona ermesinden önce Şırnak'ın İdil ilçesinde görevli bin 200 öğretmene İstanbul'da düzenlenecek eğitim seminerine katılmaları için bakanlıktan SMS yoluyla çağrı yapıldı. Öğretmenlerin cep telefonlarına gönderilen SMS'te, "8-12 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde düzenlenecek 2016000374 numaralı Öğretmenlik Uygulamaları Seminerine katılmanız önem arz etmektedir. Bilgilerinize" denildi. İlçede kalan öğretmenler de SMS'in ardından ilçeden ayrıldı.

İlçede hendek ve barikatların bulunduğu bölgedeki İdil Anadolu Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu geçtiğimiz günlerde yakılarak büyük çapta hasar görmüştü. İdil ilçesinde Yeni ve Turgut Özal mahallesinde PKK'lı grupların kazdığı hendek ve barikatlar bulurken, diğer 3 mahallesinde ise barikat ve hendek bulunmadığı belirtildi. İlçede barikat ve hendeklerin bulunduğu 2 mahalle sakinlerinin büyük kısmının da evlerini terk ettikleri belirtildi.

Cizre ve Silopi örneği şuan Silopi'de miyaşanacak soruları akıllara geldi. Cizre ve Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ilçede görev yapan eğitimcilere 14-15 ve 16 Aralık 2016 tarihlerinde merkezdeki okullarda görev yapan öğretmenlerin hizmet içi eğitime alınacağından belirtilen tarihlerde okulları tatil edildiği duyurmuştu ve halen bu ilçelerde eğitim öğretim yapılamıyor. Öğrenciler farklı bölgelerdeki okullarda ve sömestre tatilinde takviye kurslarına alınmışlardı.

Daha öncehükümet yetkililerinin de söylediği gibi Cizre ve Silopi'den sonra farklı bölgelerde de operasyonların başlayacağı söylenmi ve ilk adım olarak İdil'de öğretmenler çağrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim