Öğretmen Diyarı

Sınıf Öğretmenlerinin Yer Değiştirme Çilesi

Milli Eğitim Bakanlığı il içi yer değiştirme süreci başladı. Süreç başladı fakat, sınıf öğretmenliğindeki yoğunluk devam ediyor. Yıllardan beri özellikle il dışı atamalarda diğer branşlara göre yer değiştirmekte sıkıntı çeken sınıf öğretmenleri; yeni sistem 4+4+4'le beraber il dışında yer değiştiremez duruma gelirken, il içinde de aynı sıkıntıları yaşıyorlar.  

İhtiyaç listelerini açıklayan il memler, her branştan merkezde ve iyi okullarda açık gösterirken; ilkokularda neredeyse hiç açık gösteremiyorlar. Bir tarafta olmayan açıklar, bir tarafta hala açık bekleyen norm fazlası sınıf öğretmenleri derken, yer değiştirmek neredeyse imkansızlaşıyor.

 

MEB, hem sınıf öğretmenlerinin yer değiştirme zorluklarına hem de açık norm bulup yerleşmeyi bekleyen norm fazlası sınıf öğretmenlerine alternatif çözümler üretmelidir. 

 

Sınıf öğretmenleri adına Mebpersonel.com olarak bu sorunun en kısa zamanda çözülmesini; sınıf öğretmenlerinin de diğer branşlar gibi daha uygun ve rahat şartlarda yer değiştirebilmesini talep ediyoruz...

 

(Mebpersonel)

 

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim