Öğretmen Diyarı

Sınıf Öğretmenleri Anne Olamaz Mı?
 Sitemize ulaşan bir sınıf öğretmeninin yetkililere duyurmak için yazdığı duygusal mesaj. Sınıf Öğretmenleri Anne Olamaz Mı?
Ben sınıf öğretmeni bir anneyim.Mesleğimin bir çok dezavantajını bu işin içine girince öğrendim.yönetmelikte diğer tüm branşlar doğumdan sonra maaş karşılığı olan 15saat üzerinden çalışabiliyor.yani bu ne demek idareye bildirip günde 3 saat olmak üzere haftada 15saat çalışıp ekders istemeden maaşlarını alabiliyorlar.ya biz,biz sınıf öğretmenleri zaten maaş karşılığı 18 saat üzerinden çalışıyoruz ve yönetmelikte açık açık bizim sınıf bütünlüğü açısından maaş karşılığı çalışamayacağımızı söylüyor.

Bu adeletsizlik öncelikle anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı.ben neden ekders talep etmeden günde 3 saat çalışamıyorum?

İşte bu ayrımcılık ve adaletsizlik yüzünden doğum iznim biter bitmez ücretsiz izine ayrıldım ve evdeyim.neden,çünkü bebeğim belki 3 saat benden ayrı kalabilir ama 7 saat emzirmeden nasıl olucak bu iş,sen bensiz dur ve emme yavrum çünkü ben sınıf öğretmeniyim mi demeliydim?

Sınıf öğretmenleri kendi içinde birlik olup bu haksızlığın düzeltilmesi için ellerinden geleni yapmalıdırlar.Zaten her ne kadar görünmesede eğitimin temelini oluşturan sınıf öğretmenlerinin üzerinde diğer branşlardan kat kat fazla baskı vardır.Şimdi birileri çıkıp olmasaydın o zaman sınıf öğretmeni sen de branşçı olsaydın diyebilir.

Evet biz ,üniversitede branş öğretmenliklerinden çok daha yüksek puan almıştık,kpss ye yıllarca çalıştık,4+4+4ün mağduru olup 90'lı puanlarla doğuda kimsenin gidemediği yerlerde görev yaptık ve sonra onca emek vermişken vazgeçtik biz demek mi olmalıydık.yapmadık ,mesleğimizi seviyoruz ancak tek isteğimiz daha çok değer görmekten ziyade eşit olabilmek.

Anahtar Kelimeler:
Sınıf öğretmenleriAnne

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim