Öğretmen Diyarı

SINAVSIZ ALINAN ÖĞRETMENLER AĞUSTOS ATAMASINI ETKİLEYECEK Mİ?

Dershanelerde 6 Yılını dolduran öğretmenlerin MEB’e öğretmen olarak atanması için Kılavuzların Mart’ta yayınlanacağı duyurulmuştu. 2014-2015 Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı devam ederken önümüzdeki yıl 1 Eylül itibari ile atamalarının yapılacağı dershane öğretmenleri için istihdam çalışmaları okulların kapanmasıyla başlayacak.

1 Temmuz 2015 – 1 Ağustos 2015 tarihi itibariyle işlemlerin yapılacağını belirten MEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Vekili Fethi Fahri Kaya, 1 temmuzdan itibaren başvuruların alınacağını belirtti. Bu süreden sonra mülakatların da yapılacağını belirten Kaya mülakatta aldıkları puanlar ve tercihlere göre okullara atama işlemlerinin tamamlanacağını belirtti.


Atanacak kişi sayısıyla ilgili açıklama yapılmazken Dershanelerde gerekli hizmet sürelerini ve diğer şartları yerine getirenlerin hepsinin atanacağı kesin gözüyle bakılıyor. Sadece ücretli öğretmenliği etkileyecek gibi görünen bu sistem 47 Bin öğretmen atamasıyla ilgili olarak bu sayının içerisinde olmayacağı bekleniyor. Aksi taktirde Ağustos’ta atama bekleyen öğretmenlerin çok mağdur olacağı düşünülüyor.


10 Bin kişi bile alınsa Ağustos’a etkisi çok fazla olacakken, 10 Binden çok daha fazla Dershane öğretmeni MEB’e geçeceğinden Ağustos Ataması ile ilgili olarak değişiklik olmayacağı ve farklı bir atama yöntemi olarak yapılacağı umuluyor.


Herşeyin kesin netleşmesi için artık1 Temmuz tarihini beklemek gerek.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim