Öğretmen Diyarı

Sınavdan önce yapılan atama Ağustos atamasını nasıl etkiler?

Sınav öncesi atama olursa Ağustos ayında yapılacak atamayı etkiler mi? Öğretmen atamaları ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri haline geldi. 


Meclisten geçen teklif üzerine 47 bin öğretmenin atması 2015 senesinin sonuna dek yapılacaktı. Seçimden önce bir döneme denk gelmesi nedeni ile öğretmenler şimdi atama bekliyor. Sınavdan önce yapılması istenen atamalarda son durum ne olacak? Atama yapılırsa Ağustos atamaları nasıl etkilenecek? 


40 bin atamasının sınavdan önce yapılmasını isteyen adaylar çok dertli. 4 aydan bu yana yoğun bir şekilde baskı uyguluyorlar. İsteklerinden hiç bir zaman vazgeçmiyorlar. Sınavdan önce öğretmen ataması yapılacak mı? 


Çeşitli yerlerde yapılan toplantılar ve mitinglerde öğretmen atamalarının Ağustos ayında yapılacağı belirtildi .Sınavdan önce herhangi bir atama yapılacağı ifade edilmedi. 


Bakanlık yetkilerinin yaptığı açıklamaya göre Ağustos atamalarında 35 bin kişi atanacak. Atamalar Ağustos ayında gerçekleştirilecek. Sınav öncesi yapılan atamalar ağustos ayı atamasını etkiler mi? 


Bir kısım öğretmen atamaların sınavdan önce yapılmasının bazı zararları olacağı görüşünde. KPSS sınavına girecek adaylar bir takım konularda tedirginlik yaşıyor. Sınav öncesi yapılacak olan atamanın yüksek puanlarla atanamama sorunu yaratacağını ifade ediyorlar. Nabi Avcı'da konu ile ilgili olarak sınav öncesi atama olursa KPSS sınavına girecek adaylar resmen haksızlığa uğrar ifadesinde bulunmuştu. 


2011 senesinde bu şekilde bir atama yapılmış bu nedenle Ağustos ayı içinde yalnızca 11.000 atama olmuştu. Puan sıralaması ise oldukça yüksekti. Bu nedenle 40 bin atamanın sınav öncesinde yapılması mümkün değildir iddiaları bulunuyor. 


Sınavdan önce atama bekleyen adaylar ve KPSS'ye girecek adayları tatmin eden kadro sayılarının tam olarak açıklanması isteniyor. İki tarafın memnun edilmesi amaçlanıyor. 

 

mebmedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim