Öğretmen Diyarı

SEVK ALAN ÖĞRETMENİN EK DERSİ KESİLEMEZ !!

SON DAKİKA!!! SEVK ALAN ÖĞRETMENİN EK DERSİ KESİLEMEZ !!

Bilindiği üzere  Milli Eğitim Bakanlığı Ek ders Yönetmeliğinde 10/05/2008 tarih ve 26872 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle 16. maddenin (b) bendinde yer alan “ve bir ayda dört günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle” ibaresinin madde metninden çıkarmıştı.Ancak Danıstay İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen 18/6/2009 tarihli ve YD. İtiraz No: 2009/121 sayılı Kararla durdurulması üzerine MEB. Personel Genel Mudurluğunun 27/08/2009 tarih ve 2207/73665 sayılı yazısı ile bu bend hükmünün değisiklikten onceki sekliyle uygulanmak durumunda olduğu, 2) MEB. Personel Genel Müdürlüğü’nün 09/10/2009 tarih ve 2498/82018 sayılı yazısı ile de bu yondeki uygulamanın sözü edilen değişikliğin Resmi Gazete’de yayımlandığı 10/05/2008 tarihinden itibaren yürütülmesi gerektiği belirtilmektedir.

 

Fakat çoğu okul müdürü ve milli eğitim müdürlükleri bu değişiklikten bi haber sevk alan öğretmenin o günkü ek derslerini kesmeye devam etmektedirler. Buradan değerli idarecilerimize Ek Ders Yönetmeliği’nin ilgili maddesini okumalarını ve sevk alan öğretmenin ek dersini kesmemeleri hususunda uyarıyoruz.Geçmişe dönük kesilen ücretlerin ödenmesi için öğretmenlerimizin örnek dilekçe ile kurumlarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Ekders Yönetmeliği Linki :  TIKLAYINIZ

 

Emsal Mahkeme Kararları :

 

 

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

 

          ……………………………………………………MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                            ……………..

 

Okulunuzda ………….öğretmeni olarak görev yapmaktayım. ………………… tarihlerinde

ayakta tedavi olduğum halde ek derslerim kesilmiştir.

Ancak bu uygulama ek ders yönetmeliği nin16. Maddesinin b bendine aykırı bir durumdur.

Kesilen ek ders ücretlerimin tarafıma ödenmesi hususunda;

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

 

 

Adres :                                                                                                                                Tarih

 

             Adı Soyadı

 

 

Öğretmen Diyarı Özel Haberidir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim