Öğretmen Diyarı

Seminer sonrası idari izinde ek ders ödenecek mi?

Öğretmenlerin seminer çalışmaları sonrasında idari izinli sayılmaları gerektiğini "MEB, seminer sonrası için idari izin yazısı çıkarmalıdır" başlığı ile haberleştirmiştik.

MEB, seminer sonrası için idari izin yazısı çıkarmalıdır
Öğretmenlerin seminer sonrası okullar açılana kadar idari izinli sayılacaklarına dair MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamayı "Öğretmenler okullar açılana kadar idari izinli sayılacak" başlığı ile haberleştirmiştik.

Öğretmenler okullar açılana kadar idari izinli sayılacak
Peki Seminer sonrası idari izinde ek ders ödenecek mi?

Ders yılı 28 Eylülde başlayacağından bu idari izinli günlerde ek ders ödemesi yapılamaz. Çünkü idari izinli sayılan günlerde öğretmenlerin ek ders karşılığı bir görevi bulunmamaktadır. Öğretmenler idari izinli sayılmasaydı mevzuat gereği okullara gelmek zorunda kalacaklar fakat herhangi bir görevi olmayacağı için karşılığında da ek ders ödemesi yapılmayacaktı, bu durumun önüne geçmek için Haziran ayında da yapıldığı gibi öğretmenler idari izinli sayılmışlardır. Bu sorunun çözümü için mevzuatta değişiklik yapılması gerekmektedir.

Öğretmenlerin seminer çalışmalarında yaşanılan tarih sorununu çözmek için önerdiğimiz mevzuat değişikliğini "Seminer mevzuatı değiştirilmelidir" başlığı ile haberleştirmiştik.
Seminer mevzuatı değiştirilmelidir
Ahmet KANDEMİR

Kaynak: "www.memurlar.net"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim