Öğretmen Diyarı

SAMSUN İL MEM ÖĞRETMEN İHTİYAÇ LİSTESİNİ YAYINLADI

Samsun İl Milli Eğitim Müdürülüğü resmi internet sitesinde norm fazlası öğretmen atama ihtiyaç listesini yayınladı.

Norm güncellemelerine başlayan Milli Eğitim Müdürlüğü (MEB) bundan yaklaşık olarak bir ay önce tüm okullara yazı göndererek norm fazlası olanların belirlenmesini istemişti. Okul müdürlükleri tarafından belirlenen norm fazlası öğretmenler sonrasında bildirilmiş ve tüm illerdeki norm durumuna düşen öğretmenler belirlenmiş ve ihtiyaç bulunan yerlere ataması yapılmak üzere tercih işlemleri başlatılmıştı. Bu neticede hali hazırda tercih süreci ilerlerken tüm İl Milli Eğitim Müdürlükleri ise bu atama sürecinde norm fazlası olanların tercih edebilmeleri için ihtiyaç duyulan branşları yayınlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ise Manisa ve Tokat illeri listeleri yayınlamıştı.

 

Bu neticede en son listeyi Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yayınlamıştır. Büyük şehir olan ilde bulunan ihtiyaçlar belirlenerek norm atamaları için öğretmenlerin tercihine bırakılmıştır. Böylece bu açık bulunan kadrolardan kendi branşına göre öğretmenler norm fazlası atama tercihinde bulunabilecekler. Bu listenin yayınlanması ise bir diğer taraftan atama bekleyen öğretmenlerin dikkatini çekmektedir. Normal güncellemeler olmasaydı hangi branştan ne kadar açık bulunduğu tek tek belirlenmiş durumda olmakla beraber, öğretmen adaylarının kendi branşına olan ihtiyaçların olup olmadığını görmesine olanak sağlamaktadır. Müdürlük tarafından belirlenen bu listeye ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet adresinden ulaşılabilir.

 

Hangi Branşta İhtiyaç Fazla

 

Samsun ili için yayınlanan liste incelendiği zaman açığın en fazla olduğu branşlar çok rahat bir şekilde görülebilmektedir. Buna göre incelenen listede en çok ihtiyaç duyulan branşlar Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknoloji Tasarım, Sosyal Bilgiler, Sınıf Öğretmenliği, Rehberlik, Okul Öncesi, Müzik, İngilizce, İlköğretim Matematik, Okul Öncesi, Din  Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Beden gibi branşlara duyulan ihtiyaçlar belirmektedir. Bu liste ile birlikte belli başlı okullarda bulunan ihtiyaçlara duyulan branşlar bu şekildeyken, bunun yanı sıra Almanca, Felsefe gibi bölümlerden az da olsa ihtiyaç bulunmaktadır.

 

 

 

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Norm Fazlası Öğretmenlerin Atama İhtiyaç Listesi İçin Tıklayınız...

Atama İşlemleri İle İlgili Evraklara Ulaşmak İçin Tıklayınız...

Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

 

Kaynak:mebmedya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim