Öğretmen Diyarı

Sadece 5 Bin Dershane Öğretmenine Kadro

Milli Eğitim Bakanlığına Atanacak dershane öğretmenlerinin sayısı netleşti.

 


Milli Eğitim Bakanlığı’na atanacak 47 Bin öğretmenin ne kadarı dershanelere atanacak netleşti. Yaz aylarında atamaların yapılacağını belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem 47 Bin kadronun nasıl dağıtımının yapılacağı konusunda açıklamalarda bulundu.


47 Bin kadronun 5000’inin Dershane Öğretmenlerine ayrıldığını belirtti. İlk atamada ise 42 Bin atama yapılacağını söyledi.


Nisan ve Şubat dönemlerinde Bakanlığın atama yapmasının sıkıntılı süreçlere neden olduğunu belirten Bakan yardımcısı, Nisan ataması için herhangi bir atama olup olmayacağı konusunda net birşey söylemese de sıcak bakılmadığını belirmiş oldu.


6 yılını dolduran dershane öğretmenlerinin yazın MEB’e geçeceğini söyledi. 42 Bin atamanın ise Ağustos-Eylül döneminde yapılacağını belirtti. Böylelikle son anda bir değişiklik yapmazlarsa seçimden önce NİSAN’da herhangi bir atama yapılmayacağı belirtilmiş oldu. Nisan’da atama bekleyen öğretmenlerin de umutları bu açıklama ile iyice azalırken Ağustos atamasını bekleyenler sevinecek.

 

Kaynak: "www.milliegitimhaber.com" 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim