Öğretmen Diyarı

Rotasyon mağduriyeti, ikinci il dışı atama talebi!!

Milli Eğitim Bakanlığında bu sene rotasyon olacak diye bir çok öğretmen istemeyerek iliçi ve iller arası yer değiştirme yaptı. Rotasyona uğrayacak öğretmenlerin hizmet puanları yüksek olduğundan, iliçi ve iller arasında puanlar anormal arttı. Bu yüzden özellikle doğu hizmetini 4-5 yıl çalışarak tamamlamış öğretmenler hizmetlerinin karşılığını alamadılar.

Peki sonra ne oldu. Rotasyon iptal oldu. Yani durduk yere iller arası yer değiştirme hakkımız buharlaşmış oldu. Bakanlığımıza binlerce talep gidiyor ikinci atama için ama takvim sıkışık cevabı alıyoruz. Oysa takvim hiç de sıkışık değildi. Şimdi yeni bir düzenleme ile tüm mağduriyetlerin giderilme şansı var.

Geçen sene Eylül'ün başında yapıldığı gibi bu sene de ikinci iller arası yer değiştirme yapılmalıdır.Onbinlerce öğretmen ve onların aileleri televizyondan hergün bir müjde bekliyor..

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
faruk 2 yıl önce

milli eğitim bakanlığı ne zaman sesimizi duyacak? ya da soru şöyle olmalı;neden @ikinciildisiistiyoruz feryatlarımıza neden duyarsız kalıyorlar...rotasyon korkusu hem il içini dolayısıyla il dışını olumsuz etkiledi.üstelik keyfi tayin isteyip keyfi iptaller yüzünden yer değiştiremedik...2. il dışı hakkımız ya verirsiniz ya da kasımda aşk da seçim de bir başkadır...

Avatar
toni stark 2 yıl önce

rotasyon nedeniyle insanlara durduk yere il ici,disi tayin istettiniz.sonrada iptal ettiniz.bu nedenle 2.il disi yapilmak zorundadir