Öğretmen Diyarı

Rotasyon Başvuruları Bugün Başlıyor

Rotasyon Başvuruları Bugün Başlıyor. 20 Temmuz'da başlayıp 24 Temmuz'a kadar devam edecek olan rotasyon başvuru süreciyle ilgili tüm bilgileri öğrenmek için "Rotasyon Başvuruları Bugün Başlıyor" adlı haberimizi takipte kalabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Rotasyon sürecine ilişkin verdiğimiz bilgileri bu haberimizin alt kısımında bulabilir, rotasyonla ilgili düşünceleriniz haberin altında bulunan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. 2015 Rotasyon sürecinde gelişecek olan tüm olaylar Mebpersonel.com editörleri tarafından sizlere anlık olarak duyurulacaktır. Rotasyon ile ilgili bilmek istedikleriniz için haberin alt kısımına bakabilirsiniz.24 Temmuz'a kadar devam edecek olan Rotasyon Başvuru Süreci Başmalış Durumda. Bu süreçte Gelişecek olan olaylar Mebpersonel.com sitesinde Yer Alan Rotasyon haberlerimizde sizlere duyurulacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bulunduğu okulda 15 yıl görev yapan öğretmenlerin rotasyon için tercih başvuruları, 20-24 Temmuz'da alınacak; atamaları ise 29 Temmuz'da yapılacak.


MEB ÖĞRETMENLERE ROTASYON TAKVİMİ BELLİ OLDU 


Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı yazıya göre; Tercih başvuruları MEBBİS üzerinden yapılacak.


 


ROTASYON TAKVİMİ VE ROTASYONA TABİ OLAN ÖĞRETMENLERBulunduğu okulda 15 yıl görev yapan öğretmenlerin rotasyon için tercih başvuruları, 20-24 Temmuz'da alınacak; atamaları ise 29 Temmuz'da yapılacak


ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bulunduğu okulda 15 yıl görev yapan öğretmenlerin rotasyon için tercih başvuruları, 20-24 Temmuz'da alınacak; atamaları ise 29 Temmuz'da yapılacak.


MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, 30 Eylül 2015 itibarıyla bulunduğu okulda 15 yıl görev yapan öğretmenler, valiliklerde oluşturulan ilçe grupları içerisinde, zorunlu yer değişikliğine tabi olacak.


Rotasyona tabi olan öğretmenler, görev yaptıkları ilçelerden uzaktaki ilçelere rotasyonları yapılmayacak ve görev yaptıkları okulun ikametgahı göz önünde bulundurulacak.


Başvurular, 20-24 Temmuz'da alınacak, atamalar 29 Temmuz'da yapılacak. Atamalar yapılırken öğretmenlerin hizmet puanları dikkate alınacak. Öğretmenlerin 40 tercih hakkı bulunacak.


MEB, bu süreçte ilkokul öğrencilerinin eğitim-öğretim süreçlerinin yarıda kalıp olumsuz olarak etkilenmesini engellemek amacıyla sınıf öğretmenleri için istisnai bir durum oluşturdu. Rotasyona tabi olan sınıf öğretmeni 1. sınıfları okutuyorsa 3 yıl, 2. sınıfları okutuyorsa 2 yıl, 3. sınıfları okutuyorsa 1 yıl rotasyonu ertelenecek.


Rotasyon Süreci İle İlgili Paylaşmak İstedikleriniz İçin Alt Kısımda Yer Alan Yorum Bölmesini Kullanabilirsiniz

 

Kaynak: Mebpersonel.com // Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol