Öğretmen Diyarı

Resim Öğretmeni Adayları Ankara\'da

Merhaba Resim dersinin bir ifade ve beceri dersi olduğu sürece; çocuklarımız gözlem, izlenim, duygu, düşünce ve heyacanlarını, "RESİM ve FIRÇA DARBELERİ" hatta "RENKLERLE" ifade edebilir bu sayede kendilerini tanır ve gizli güç ve yeteneklerini keşfederler . 

Resim dersi birtakım temel becerileri kazandırmakla beraber, çocuklarda düşünce ve duyguyu da geliştirir. Düş kurmalarına da yardımcı olur. Düşler ise güzellikleri yaratmanın ilk adımıdır. Nitekim Dalai Lama ' nın dediği gibi,"GÜZEL BİR BAHÇE DÜŞLENMEDEN, BAHÇE SAHİBİ OLUNAMAZ " demiştir.  
 
Resim yapmak, insanımızın bilhassa da öğrencilerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme, zararlı alışkanlıklardan koruma, en önemliside ruh sağlığı açışından da önemli bir uğraştır, sosyal etkinliktir.
 
Sanatın özgünlük olduğunu kavratarak ve diğer derslerle ilişkilendirerek çok yönlü bakış açısı kazandırmanın önemi içinde, tüm bu olguları anlatmak ve farkındalık kazandırmak adına; atanmış ve atanmayı bekleyen 9 bin mezunumuz adına, Resim Öğretmenleri Grubu olarak temsilen arkadaşlarımız yarın Bakanlıkta sabah randevu almışlar ve görüşmeye gideceklerdir. Taleplerimiz; yıldan yıla azalan kadro sayımızı yükseltmek ve ders saatimizin eskiden olduğu gibi 2 saate çıkarmaktır. Tüm Resim Öğretmenleri olarak bizler yetkililerin sesimizi duyacağı umudunu içimizde taşıyor ve SANAT dolu yarınların bizler sayesince kazanılacağına inanıyoruz.
 
Pelin Kırmızıgül
 
mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol