Öğretmen Diyarı

PKK'lı öğretmenlerin nasıl tespit edileceği belli oldu
Çok tepki alan PKK 'lı öğretmenlere yer değişikliği haberinden sonra, Başbakan Binali Yıldırım'dan PKK terör örgütüyle ilişkisi olan öğretmenlerin belirlenip görevden atılcağını belirtti
Başbakan Binali Yıldırım'ın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğuna dair açıklaması, bölücü örgüt PKK'da paniğe yol açtı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ üyesi kamu görevlilerinin devletten temizlenmesi için adeta seferberlik ilan edildi. Bu kapsamda; FETÖ'cü hakim, savcı, polis, asker ve öğretmenler bir bir meslekten ihraç edildi.
Devlet, FETÖ ile mücadele ederken, bölücü terör örgütü PKK'yı da es geçmedi.
Sayıları 14 bin Bu konudaki kararlılığı önceki gün bizzat Başbakan Binali Yıldırım dile getirdi. Yıldırım, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada “Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş, 14 bin civarında öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Bunun ne kadarının terörle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı, yapılacak inceleme ve soruşturmalarla ortaya çıkacak” diye konuştu. İhraç edilecekler Daha önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun arkasına sığınan öğretmenler şimdi bir Kanun Hükmünde Kararname ile açığa alınacak. Öğretmenlerin sosyal paylaşım sitelerindeki yazışmalarına, 6-8 Ekim olaylarına benzer eylemlere katılıp katılmadıklarına bakılacak.
Açığa alınacak öğretmenler 15 gün içinde meslekten ihraç edilecek. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim