Öğretmen Diyarı

Özür Grubu Atamaları Bitti Sıra Öğretmen Atamalarında
Bugün binlerce öğretmenin heyecan dolu gözlerle beklediği il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme sonuçları akşam saatleri itibariyle açıklandı. Açıklanan sonuçların ardından binlerce öğretmen yer değiştirerek, açıklanan sonuçlara göre yeni görev yerlerinde mesleğine devam edecekken, sırada ilk kez atanacak olan öğretmenlerin atama işlemleri yer almaktadır. Açıklanan sonuçlardan sonra hem yer değiştirme bulunan öğretmenler, hemde atama bekleyen öğretmenler tarafından heyecan dolu anlar başlamıştır. Zira önümüzdeki haftalar içerisinde yapılacak olanöğretmen atamaları için kısa bir süre kalmış, ilk kez atanacak olan öğretmenler tarafından sabırsızla hem atama takvimi, hemde kontenjan dağılımı beklenmektedir. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) için oldukça hareketli geçen bu iki ay boyunca hem bir çok öğretmenin yer değiştirme işlemleri yapılmış olacak, hemde boş kalan yerlere ilk atamalar gerçekleştirilecek. Oldukça yoğun bir şekilde geçen bu aylarda kusursuz bir şekilde çalışan MEB, yer değiştirme işlemlerini tamamlandıktan sonra sırada öğretmen atamalarına yoğunlaşmış durumdadır. Daha önce başbakan tarafından müjdesi verilen 15 bin öğretmen atamaları için büyük bir çalışma bulunurken, hazırda bulunan kılavuzun yayınlanması için meclisten çıkacak olan yasal izin beklenmektedir. Yer değiştiren öğretmenlerin tebligat ve ilişik kesme işlemlerinden sonra boş kalan yerlerin belirlendikten sonra gerçekleştirilecek olan atamalar ile ilgili ise son anlar yaşanmaktadır.

 

ATAMALAR TATİL DÖNEMİNDE OLACAK 

 

Bir tarafta çıkacak olan izin beklenirken, bugün televizyonlarda çıkan haberlerde ise öğretmen atamalarının 23 Ocak tarihinde karnelerin dağıtılması ile başlayacak olan yarıyıl tatilinde olacağı bilgisi dolaşmıştır. Televizyonlarda gündeme gelen bu konu ile ilgili resmi bir açıklama bulunmamışken, atamaların ne zaman yapılacağı yayınlanacak olan atama takvimine göre resmiyet kazanacaktır. Bazı gelen bilgilere göre ise hem atama kılavuzunun, hemde kontenjan dağılımın belirlendiği yöndedir. Cuma gününden itibaren başlayacak olan ve 15 gün sürecek olan tatil döneminde bu atamaların yetiştirilmesi planlanıyor. Bunun için gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmış, gözler çıkacak yasal izine çevrilmiş durumdadır. Öğretmen adaylarının bu heyecanlı bekleyişi sürerken şimdilerde gözle hem MEB'e, hemde meclisten çıkacak olan izne çevrilmiştir.
 
mebmedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol