Öğretmen Diyarı

ÖZEL OKULLARDA ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ KAMU ÇALIŞANLARININ YÖNETMELİK MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR

MEB’e bağlı Özel Eğitim-Öğretim Kurumları’nda Temel-Hazırlayıcı-Uygulamalı Eğitim&Sınavları aşamalarını başarıyla geçip Öğretmenlikte Adaylığı Kaldırılmış kişilerden 31.08.2012 Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'deki değişiklik öncesinde KPSS ile öğretmenlik dışında memurluk kazanmışlar öncelikli olmak üzere (sonradan öğretmen olmaya hak kazanmışlar da asla unutulmamalı) ; Temel-Hazırlayıcı-Uygulamalı 
Böylelikle öğrenciler için verimsiz, devlet için pahalı 90.000 civarı ücretli öğretmen yerine, KPSSsiz MEBe alınması düşünülmüş dershanecilerden önce; öğretmen açığının birkaç binlik kısmına mağduriyetleri süren "öğretmenlik yapma hakkı bulunan kamu çalışanları" için kazanılmış hak kaybı mağduriyetini giderici, öğrenciler ve eğitim sistemimiz için çok verimli, devlet için de maliyetsiz çözüm bulunmuş olur!.. 
 
Aynı zamanda çalıştıkları kurumlardaki YH, GİH, TH, ...vs. sınıfı memurluk kadrolarının birkaç binlik kısmı boşalacak, diploma unvanı üzerinden ülke yararına verimli istihdama olanak sağlanacaktır!
 
Yaşları ilerleyen öğretmenlik yapma hakları bulunan bizleri sanki kamu personeli değillermiş gibi KPSSye yeniden sokup genelin içinde sıralamak ayrıca evli-barklı, çocuklu insanları 40 yaşlarına yaklaşırken sanki KPSS bir yeterlilik sınavıymış gibi her branşta da olmayan ÖABTye sokmak, 20li yaşlardaki yeni mezunlarla yarıştırmaya çalışmak adil değildir!
Bizlerin sabah 7’de evden çıkışla başlayıp akşam 7’de eve ulaşmakla sonuçlanan bir kamu hizmeti görevleri ile düzenlemeye çabaladıkları bir aile yaşamları olduğu da göz ardı edilmemelidir!
 
Öğretmenlik yapma hakkı bulunan bu kamu çalışanları içinde, devlet okullarına ataması yapılmamış, çeşitli koşullar gereği yaşamını sürdürmek için yaşı da ilerlerken gönlüne yatmasa da öğretmenlik dışı memurluk kazanmış, ÖSS+ÖYS+LES(ALES)+KPSS+...vs  sınavlarından başarıyla çıkmış, Lisans - TezsizYüksekLisans - Pedagojik Formasyon eğitimini başarıyla bitirmiş hatta memuriyet öncesi MEB'e bağlı Özel Okullarda öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış ASİL MEMURLAR olduğu da unutulmamalıdır!
 
Beklentimiz; atama başvurularına 1 gün kala yapılan 31.08.2012’deki MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değişikliğinden önceki kazanılmış kurum-içi ve kurumlar-arası geçişle

DEVLETTE ÖĞRETMENLİK yapma hakkımızın yok edilmemesi, illa uygulanacaksa da bu yönetmelik mağduriyetimizin giderilmesinin ardından bizden sonraki süreçte uygulanmasıdır.
 

memursesi.com (memursesi@gmail.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ahmet 2 yıl önce

site yönetimine teşekkürler, aynı duyarlılığı MEB'den de bekliyoruz. Artık memur olarak değil öğretmen olarak görev yapmak istiyoruz.