Öğretmen Diyarı

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Çalışan Öğretmenler Devlet Bünyesine Alınmalı

 ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNDE ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİN DEVLET BÜNYESİNE ALINMASI

Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ve çok değerli özel eğitim hizmetinde çalışan, emek veren arkadaşlarımız;

      Türkiye’de yaklaşık olarak 1.900 Özel Eğitim Kurumu bulunmaktadır ve burada eğitim gören öğrenci sayısı 300.000 i geçmektedir. Bu kurumlarda istihdam edilen 40.000 Personel çalışmaktadır. Özel Eğitim kurumlarında engelli birey/öğrenci için verilen aylık ücret; bireysel eğitimde 509 tl bu ücret grup eğitimi ile beraber 653 tl yi bulmaktadır.

       Öğretmenlerin iş güvencesi olmaması nedeniyle gelecek kaygısı olup her an işten çıkarılma korkusu yaşamaktadırlar. Öğretmenlerin aldıkları maaşların yetersiz olması, ihtiyaçlarını karşılayamaması öğretmenin performansını büyük ölçüde etkilemektedir.

        Özel Eğitim Kurumlarında çalışan öğretmenlere, kurumların verdiği maaş ise asgari ücret kadardır. Öğretmenlerin ve öğrencilerin mağdur edilmemesi için öğretmenlerin maaşının devlet tarafından ödenip kurumlara öğrenci başına verilen paranın azaltılıp öğretmen maaşına eklenmesi, öğretmenin performansını artıracaktır. Böylece öğrenciler daha kaliteli bir eğitim almış olacak, devlete ek harcama çıkmayacaktır. Kurumlar ve öğretmenler bundan memnun olacaktır. Özel Eğitim Kurumlarında çalışan öğretmenlerin Devlet bünyesine alınması hem öğretmenler hem de engelli öğrencilerimiz için daha faydalı olacaktır.

      Gereğinin yapılmasını arz ederim.

İMZALA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim