Öğretmen Diyarı

Oryantasyon Eğitimlerinde Günlük Tutacaklar

2016-2017 eğitim öğretim yılında göreve başlayacak olan öğretmenler, hizmet içi oryantasyon eğitimi kapsamında, eğitimler ile ilgili günlük tutacak.
Dört ay boyunca devam edecek olan oryantasyon eğitimlerinde, öğretmenler kişisel gelişimlerini her gün not edecek.

Öğretmenlerin tuttuğu günlükler, performans değerlendirme sırasında kullanılacak. Öğretmenler 714 Saat Eğitim Alacak Öğretmenlerin daha nitelikli hale gelmesini sağlamak amacıyla başlatılan oryantasyon programı kapsamında, bu yıl 30 bin öğretmene, 714 saat okul iç ve okul dışı eğitim verilecek.

Dört ay devam edecek olan programda, öğretmenlerin günlük performansları değerlendirilirken tuttukları günlükler de incelenecek. Program sonunda düzenlenecek olan bir yarışmayla “en iyi aday öğretmen günlüğü” belirlenecek. Öğretmenler kendi branşlarında dört ay boyunca sınıf içi, okul içi ve okul dışı eğitimler alacak. Öğretmenler müdür yardımcısı, zümre ve veli toplantılaına katılacak.

Okul dışı çalışmalarda ise şehri tanımak için çeşitli etkinliklere öğretmenlerin dahil olması sağlanacak. Ağustos ayının sonunda sona erecek olan programın ardından, öğretmenler eylül ayında görev yapacakları illere gidecek.

- See more at: http://www.zamanecocuk.com/aile/haber/oryantasyon-egitimlerinde-gunluk-tutacaklar/1223/#sthash.8k0nHalC.dpuf

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol