Öğretmen Diyarı

On Binlerce Öğretmene Şok! Açıklama Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  2014  Eylül ayında  40 bin Şubat 2015'te ise  15 bin öğretmen olmak üzere toplamda    55 Bin öğretmen ataması gerçekleştirildi.2014-2015 Eğitim öğretim yılı içerisinde atamaması yapılan öğretmenler  atandıkları illerde adaylıkların kaldırılması için eğitimler aldığı sırada Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile tüm adaylık eğitimleri yeni öğretmen atama  ve yer depğiştirme yönetmeliğininin yayınlanacağı tarihe kadar iptal edilmişti.


Adaylığının kaldırımasını bekleyen 55 bin öğretmen yeni öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğini  uzun süredir merakla bekliyordu ve bugün NTV kaynakların Bakanlıktan aldığı bilgiye göre aday öğretmenliği kaldırıması için  öncelikle  ilk ataması yapılan aday öğretmenler, en az bir yıl çalıştıktan sonra performans değerlendirmesine alınacak vep erformans değerlendirmesini geçenleri yazılı ve sözlü sınav sonucua göre adaylıkları kaldırılacak .


2014-2015 Eğitim öğretim yılında atanan 55 bin öğretmen önümüzde ki günlerde  yayınlanacak ve ayrıntıları bugün açıklanan  atama ve yer değiştirme yönetmeliğine tabi olursa adaylıkların kaldırması konusunda nasıl bir yol izlenecek?  Adaylıkların kaldırılması atandıkları tarihten bir yıl sonraya denk getirilecek mi ? Meb bu konuda nasıl bir adım atacağını önümüzde ki günlerde göreceğiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol