Öğretmen Diyarı

ÖMER KARAMAN EĞİTİM MATERYALLERİ

 

 

 

Hazırlanan eğitim materyalleri, öğrencinin bilişsel, duyuşsal ve psikomotor gelişim özelliklerine uygun ve tüm bu alanları destekleyici; öğretmenlerin de zamanlarını etkin kullanmalarına katkı sağlamaktadır.

1-                 ÇARPIM TABLOSU OYUNU

Çağdaş pedagojik kuramlara uygun, Milli Eğitim Bakanlığının yapılandırmacı eğitim sistemine göre hazırlanmış, ilkokul ve ortaokulların tüm sınıflarındaki Matematik Dersi Programlarını destekleyici, ezberle öğrencileri yormayıp çarpım tablosunu oynayarak ve eğlenerek öğreten bir eğitim materyalidir.İlkokul Matematik Dersinin temel kazanımlarından biri olan dört işlemin temeli çarpım tablosudur. Çarpım Tablosu Oyunu materyali, Eğitim Bilim uzmanları ve Eğitim Bilimleri Akademisyenleri tarafından test edilip onaylanmış, ülkemizde 2005 yılından itibaren uygulanan Yapılandırmacı eğitim felsefesi mantığında hazırlanmış yardımcı bir materyaldir.

\"\"

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ:

2-                 KESİRLERİ ÖĞRENME TAKIMI

Öğretmenlerin ve Öğrencilerin Matematik Dersinde en çok zorlandıkları durum, Matematiğin soyutluk ilkesidir. Öğrenciler soyut kavramları anlamakta ve kavramakta; öğretmenler de ifade ve rehberlik yapmakta zorlanmaktadır. Bu setimizde Matematik Dersindeki soyut gerçeklerin somut hale getirilerek/nesneleştirilerek anlaşılması amaçlanmaktadır. Ayrıca materyalin basitliği, bütünlüğü ve pratikliği yaparak-yaşayarak öğrenmeyi hızlandırmaktadır. Kesirlerin görsellikle desteklenmesi görsel iletişimi ve kavramayı kalıcı hale getirmektedir.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ:

 

 \"\"

3-                 EĞİTİMDE BAŞARININ YOLU/KİTAP

Eğitimci-Yazar Ömer KARAMAN tarafından kaleme alınan, öğretmenlik tecrübelerinin birikiminden ve başarı hikayelerinden oluşan bu kitap, eğitimin ilköğretim kademesindeki tüm öğretmen ve öğrencilerimize yardımcı bir rehber özelliğindedir. Öğrencilerin günlük ve haftalık çalışma programlarının hazırlanması, özgüven eksikliği, dikkat eksikliği, ders çalışmama, sabırsızlık, sınav stresi gibi eğitimdeki ana problemler ve çözüm yollarını ayrıca yaz tatillerinin programlanması, sınavlardan tam puan alma yöntemlerinin püf noktalarını akıcı bir dil ve üslupla anlatmaktadır.

\"\"

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ:

 

4-                 GEOMETRİK CİSİMLER SETİ

 

Matematik Dersinde nesnelleştirilemediğinden dolayı gözlerde büyütülen konulardan biri de Geometrik Cisimler konusudur. Geometrik Cisimler Seti sayesinde Üçgen Piramit, Kare Piramit, Üçgen Pirizma, Kare Dik Pirizma, Dikdörtgenler Pirizması, Silindir ve Küp’ün kartondan keserek oluşturulması sağlanmıştır. Geometri gibi tamamen soyut bir alanı, öğrencilerin daha kolay anlamalarını, öğretmenlerin de görselliğe dayalı olarak daha rahat anlatması amaçlanmıştır. Bu setin hediyesi olarak verilen konu anlatım kitabı ile de konunun bilşsel boyutu güçlendirilmiştir.

 

\"\"

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol