Öğretmen Diyarı

OKULLAR AÇILDI ÖĞRETMEN YOK!

Osman Çalık isimli vatandaş yeğenini okula yazdırdığını fakat sınıf öğretmeni olmadığını söyledi. Çalık yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yeğenimi Hasan Ali Yücel İlkokuluna kaydettirdim. Ancak sınıfta öğretmen yok. Okul yetkililerine gittik 10 gün içinde öğretmen ataması yapılacaktır dediler. Bu kabul edilemez bir zaman kaybıdır. Veliler olarak bu durumu İl Milli Eğitim Müdürüne aktardık. İl Milli Eğitim Müdürüne yakınmamızı öğrenen okul yetkilileri, “Biz burada iken neden bizi Milli Eğitim Müdürüne şikayet ediyorsunuz” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine velilerden bir heyet oluşturarak tekrar konuyu İl Milli Eğitim Müdürüne taşıdık. 10 gün sonra öğretmen gelecekmiş. “Çocuklarımız sınıflarda öğretmensiz tutulurken bizler on gün kapılarda mı bekleyeceğiz? Çocuklarımıza acilen öğretmen temin edilsin ”  dediğimizde; bize “yarın o sınıfın öğretmeni derste olacaktır” denildi.

Evet yarın denen gün oldu yine öğretmen yok. Bana bu sözü veren Devletin Milli Eğitim Müdürü. Ama sözü gerçeği yansıtmadı. Oysa ya söz verme, ya da verdiğiniz sözü tutun. Yazık siz burada devleti temsil ediyorsunuz. Bizim çocuklarımızın 10 gününü heba etmeye kimsenin hakkı yok. “Efendim o sınıfın öğretmeni Müdür yardımcısı olmuş.”  Olsun, sözümüz yok ama el insaf, öğretmen gelene kadar o müdür yardımcısı çocukların derslerine giremez miydi? Öyle ya Müdür demek Müdür yardımcısı demek yönetici demektir. İdareci demektir. Şu kadarcık bir meseleyi çözemezlerse neyi halledecekler.”

 

takaonline.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol