Öğretmen Diyarı

Okul Öncesi Yaz Kurslarına Öğretmen Başvuruları

Müdürlüğümüz ile AÇEV arasında yapılan protokol gereği  2014–2015 eğitim öğretim yılı yaz döneminde okul öncesi çocuklara yönelik; Okul Öncesi Yaz Kursları açılacaktır.

Kurslarda görev almak üzere 19 öğretmen görevlendirilecektir. Gereğini arz ederim. Zülküf YAMAN  İl Milli Eğitim Şube Müdürü EK: 1- Müracaat Formu  

İLAN METNİ BAŞVURU ŞARTLARI: GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK SIRASI AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE OLACAKTIR.

Kadrolu olarak resmi okullarımızda görev yapan Okul Öncesi Öğretmenleri aşağıdaki sıralamaya tabi değildir. Öncelikle kadrolu öğretmenler görevlendirilecektir.

1. 07/07/2009 tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun olup, ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisansbelgesi/diploması olanlar (KPSS puan üstünlüğüne göre) 2. 07/07/2009 tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun olup, (Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi mezunları dâhil) ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar (KPSS puan üstünlüğüne göre) 3. Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları, 4. Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümüönlisans mezunları, 5. Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı önlisans mezunları, 6. Açık öğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup önlisans mezunu olduğunu belgelendirenler, (4. sınıfta olanlar 3.sınıfta olanlara göre önceliklidir.) 7. Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksek okul mezunu olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenmiş olan 60 saatlik Ek Ders Karşılığı Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni OlarakGörev Alacaklar İçin Eğitim Seminer Çerçeve Programını başarı ile tamamlayanlar, (14/10/2009 tarihinden sonra alınmış olan belge geçerli olacaktır.) 8. Sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup, atanamamış olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenmiş olan 60 saatlik Ek Ders Karşılığı Okul Öncesi EğitimÖğretmeni Olarak Görev Alacaklar İçin Eğitim Seminer Çerçeve Programını başarı ile tamamlayanlar, (14/10/2009 tarihinden sonra alınmış olan belge geçerli olacaktır.) 9. 07/07/2009 tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararında yer alan alanlardan mezun olup, atanamamış olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenmiş olan 60 saatlik Ek Ders Karşılığı Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Olarak Görev Alacaklar İçin Eğitim Seminer Çerçeve Programınıbaşarı ile tamamlayanlar,(14/10/2009 tarihinden sonra alınmış olan belge geçerli olacaktır.  

BAŞVU RU YERİ:Adaylar başvurularını doğrudan  DİYARBAKIR  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şubesi’neşahsen veya noter vekaleti ile vekilleri tarafından başvuracaktır. Posta, e-mail veya faksla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. BAŞVURU SÜRESİ: 05-08 Mayıs 2015 tarihleri arasında   

BAŞVURU SIRASINDA İSTENECEK BELGELER:

1. Form Dilekçe (Müdürlüğümüzden temin edilecektir.) 2. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslını göstermek suretiyle fotokopisi, 3. Açık öğretim Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün 3. ve 4. sınıfında okuyanlardan önlisans mezunu olabileceklerine dair Açık Öğretim Bürosundan alacakları yazı ve öğrenci belgesi. 4. Nüfus Cüzdanının aslını göstermek suretiyle fotokopisi. 5. Yarım Kapak Dosya 6- Kadrolu olarak okullarımızda görev yapan Okul Öncesi Öğretmenleri sadece başvuru formunu dolduracaktır. ( Diğer Belgeler İstenmeyecektir. )  

 

kamuajans.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol