Öğretmen Diyarı

Okul Öncesi Öğretmenliğine Alan Sınavı Getirildi

Okul Öncesi Öğretmenliğine ÖSYM tarafından 2016 yılı için alan sınavı(ÖABT)- Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Getirildi.

Açıklama ÖSYM’den geldi. Okul Öncesi Öğretmenliği için 2016 yılıda resmen ÖABT(Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) uygulanacak. Özel Eğitim ve BÖTE’nin akıbeti de belli oldu. Ayrıca ÖSYM 2016’ya girecek tüm öğretmenliklerin listesini de yayınladı. Okul öncesi öğretmenliği için 2016 yılında alan sınavı gelmiş oldu. Konu kapsamı için ise ÖSYM ayrıca açıklama yapacak.
Okul Öncesi Öğretmenliğine alan sınavı gelmesi ile birlikte 17 branşa alan sınavı uygulaması yapılıyor olacak. Gelecek senelerle birlikte de diğer branşlara da alan sınavı getirilerek tüm alanlara ÖABT yapılması planlanıyor. Okul Öncesi Öğretmenliğine alan sınavı getirilmesi ile birlikte ÖSYM’nini duyurusunda da yer alan şu branşlar 2016 yılında ÖABT’ye girecek.
BASIN DUYURUSU
(6 Ocak 2016)
2016-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT):
Sınav Yapılacak Alanlar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar;Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği olarak belirlenmiştir.

Adayların ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim