Öğretmen Diyarı

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ ZORUNLU EĞİTİM İSTİYORLAR

35bin Okul öncesi öğretmeni 2009 da başlayıp 2012 de sonlanan “zorunlu okul öncesi eğitimi” nin tekrar başlatılmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.

Okul Öncesi Eğitimin Zorunlu Olmasını İstiyorlar
35 bin Okul öncesi öğretmeni 2009 da başlayıp 2012 de sonlanan “zorunlu okul öncesi eğitimi” nin tekrar başlatılmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.
Okul öncesi eğitim temeldir..
Eğitimin, temeli okul öncesi eğitimdir. Okul öncesi eğitim zorunlu olsun sözü verildi tutulmasını bekliyoruz bu bizim hakkimizdir ve emeğimizdir. 2015 yılındayız teknoloji gelişiyor.Eğitimde gelişmeli okul öncesi eğitim zorunlu olsun bekliyoruz.
Okul öncesi eğitimi temel eğitimdir.Okul öncesi eğitim ilk adımdır bu adım atlanmamalı.Okul öncesi eğitim ilk aşamadır.
Okul öncesi eğitim en önemli basamaktır.
Okul öncesi eğitim, eğitimin vazgeçilmezidir.
Okul öncesi eğitim hem ilkokula hem hayata hazırlar.

Eğitimde fırsat eşitliği için, her çocuk Okul öncesi eğitim alma hakkı vardır... 2015 eylül atamasında 80.13 ile kapatan bölüm 11 bin başvuru ile rekora koşuyor .zorunlu olucak diye fen anadolu lise çıkışlı öğrenciler bu bölümü okudu 2012 den bu zamana kadar bölüm olarak sıkıntı yaşamaktayız . artık bir çare bulunmasını istiyoruz.alt yapımız yok, çocukları taşımalı egıtıme dahıl edemeyız gıbı sozlerle geçiştirilemeyecek kadar önemli 0-6 yaş dönemini daha ne kadar görmezden gelinecek.yönetmelik değişikliği ile sınıf sayısına sınır kalktı bu şekilde müdür istediği kadar öğrenciyi sınıfa kayıt edebilecek  .bütün illerde bir anda zorunlu yapmak zor olabılır ama en azından pılot ıller secın ve artık şu zorunluluğu başlatın.

2016 şubat atamasında dolgun kontejyan görmek ümidiyle...teşekkürler.

OKUL ÖNCESİ ÖGRETMENLERI

Kaynak: turkkamu.net

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Okulönceci 2 yıl önce

Kesinlikle öyle. Her konuda batıyla yarışmayı biliyoruz ama eğitimden başlamamız gerektiğini anlayamadık henüz. Bakıp göreceğiz