Öğretmen Diyarı

Okul Müdürleri Tüm Öğretmenleri Değerlendirecek

Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde çok tartışma yaratacak o madde bu sene uygulanmaya başlayacak.
Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde çok tartışma yaratacak o madde bu sene uygulanmaya başlayacak. Yönetmelik maddeleri irdelenmeye başlandıkça ilginç maddeler ortayaçıkıyor. Bunlardan biride okul müdürlerinin adaylığı kaldırılmış tüm öğretmenleri değerlendirmesi. Bu değerlendirme sonuçlarında öğretmenlere Başarı Belgesi verilecek. İşte o madde:

MADDE 54 - (1) Bu Yönetmelik kapsamında, Bakanlığa bağlı her derece ve türden eğitim kurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü tarafından değerlendirmesi yapılır.

(2) Değerlendirme ölçütleri olarak Ek-3'te yer alan Form esas alınır. Değerlendirmeler ders yılı bitiminden itibaren bir ay içinde, MEBBİS üzerinde oluşturulacak modül üzerinden gerçekleştirilir.

(3) Bu madde kapsamındaki değerlendirmelerin Bakanlıkça duyurulacak usul ve esaslar çerçevesinde, zamanında, nesnel ve tarafsız şekilde yürütülmesinden ilgili il milli eğitim müdürü sorumludur.

(4) Bu değerlendirmeler öğretmenlere başarı belgesi verilmesinde dikkate alınır.

(5) Değerlendirmelerin yapılmasına ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkilidir.

 DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak:haberyenirota.com/Özel Haber

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol