Öğretmen Diyarı

Öğretmenliğin Kısa Öyküsü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla gerçekleşen törende 104 branşta 30 bin öğretmen ataması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda ülke genelindeki okullarımızda öğretmen doluluk oranı yüzde 93´e ulaştı. En düşük doluluk oranı, sanıldığı gibi Doğu veya Güneydoğu´da değil, belki şaşıracaksınız ülkemizin en gelişmiş bölgesi olan Marmara´dadır. İnşallah önümüzdeki dönemde yapılacak yeni öğretmen atamalarıyla bu meseleyi tamamen çözmüş olacağız" dedi. MEB Şura Salonu´nda 30 bin öğretmen ataması için düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, atanacak 30 bin öğretmenin her birini ayrı ayrı tebrik ederek yeni görevlerinde başarılar diledi. Türkiye´de 2002 yılında 543 bin 896 öğretmenin görev yaptığını anımsatan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, bugün 923 bin 133 öğretmen sayısına ulaşılmasının nereden nereye gelindiğini gösterdiğine dikkati çekti.

Son 13 yılda eğimin alt yapısının olağan üstü geliştiğini aktaran Bakan Avcı, “Yasakların, sınırlamaların ve haksızlıkların giderilmesi sağlandı. Eğitim ortamlarımız eskisiyle mukayese edilmeyecek şartlara kavuştu. Şimdi eğitime muhteva ve derinlik kazandırmak, medeniyetimizin ve kültürümüzün kodlarını uygun talim ve terbiye anlayışını uygulamak için gayret ediyoruz. Millî ve yerli duruş, düşünüş ve duruşun temelini oluşturan değerlerimizi öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımıza, gençlerimize aktarmak ve maarifimizin bütün imkanlarını varisi olduğumuz eşsiz mirasın müktesebatıyla buluşturmak en önemli önceliğimiz” değerlendirmesinde bulundu. Bakan Avcı, ataması yapılan öğretmenlere başarılar diledi.

Törende Bakan Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan´a, öğrencilerin öğretmenlerine koşarken çekilen bir fotoğrafı hediye etti.

 

Kaynak:www.turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim