Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin Yaz Tatiline Kimse Dokunamaz!

Son zamanlarda gündeme gelen konulardan birisi öğretmenlerin yaz tatillerinin doldurulması. Bu konu son zamanlarda sıkça gündeme getirilir oldu. Mebpersonel.com olarak takip ettiğimiz süreçte bu tarz haberlerin bazı kesimler tarafından bilinçli yapıldığını düşünmekteyiz. İlgili haberlerde ''Öğretmenlikte performans artırılması ön plana çıkarılacak. Öğretmenlerin 3 aylık yaz tatilleri daha dolu ve planlı bir şekilde kullanılacak'' ifadesi yer alıyor.
Öğretmenlerin performanslarının arttırılmasına yönelik çalışmalar, öğretmenlerin dinlenip kendilerine geldikleri yaz tatillerinde yapılamaz. Yaz sıcağında performans artmaz, aksine performans düşüklüğü yaşanır. 
Öğretmenlerin tatili 3 ay değildir. Haberi servis edenler daha öğretmenlerin tatillerinin ne kadar olduğunu bilmiyorlar. Temmuz ve Ağustos aylarında tatil yapılır. Burada planlanması ve daha verimli kullanılması gereken kısım dönem başı ve dönem sonu olarak ayrılan seminer dönemleridir. Toplamda 4 hafta olarak yapılan seminerlerle ilgili bir düzenleme yapılıp o dönemler daha planlı ve verimli kullanılabilir. Yoksa Temmuz veya Ağustos aylarında kimse öğretmenlere ''performans arttırma'' adı altında farklı dayatmalarla gelmeye kalkmasın.
Öğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili gelişmeleri Mebpersonel.com olarak takip etmeye ve öğretmenlerden yana olmaya devam edeceğiz...

 

 

Kaynak: www.meb.personel.com / ÖZEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim