Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin Özel Bilgileri Çalındı Mı?

Sitemize bugün bir ziyaretçimiz tarafından gönderilen e-mail'de İlksan'ı bilişim sistemlerine yapılan saldırı sonrası  sisteme üye olan binlerce öğretmenin  bilgilerinin çalındığı ve bu olayın yetkiler tarafından geç fark edildiği ve bakım gerekçesiyle İlksan internet sitesinin hizmet  vermediği   ifade edilmiş. Bu iddia üzerine; ilksan.gov.tr  internet adresinin açılmadığını ve her hangi bir uyarının olmadığını gördük.  


aşağıda ziyaretçimiz  tarafından gönderilen e-mailda ki  iddiaların  İlksan yetkileri tarafından  cevaplandırlmasını talep ediyoruz. Bu konuda ilksan tarafından yapılacak açıklamaları siz değerli ziyaretçilermize aktarmaya devam edeceğiz.

 
İşte O İddia

Saat 13:47 itibari ile siteye giriş yapıldığında ilksan.gov.tr açılmıyor. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İLKÖĞRETMEN 2 yıl önce

Varlık sebebimiz olan Öğretmenlerimizin özel bilgilerinin maksimum düzeyde korunması amacı ile alınan bu önlemler, tamamen sistem güvenliğinin en üst düzeye çıkarılması amacı ile yapılmakta olup, herhangi bir üyemizin bilgilerine dışarıdan erişilmesi veya 3. Şahıslarca alınması kesinlikle söz konusu değildir.
İLKSAN, ülkemizdeki tüm kurum ve kuruluşları tehdit eden bu siber saldırılar karşısında, olayların vuku bulduğu ilk günden itibaren sistem güvenlik tedbirlerini almış ve halen bilgi işlem ünitelerinde 24 saat esası ile çalışarak gerekli maksimum koruma önlemlerini sürdürmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Avatar
İLKÖĞRETMEN 2 yıl önce

Sayın Üyelerimize ve Kamuoyuna Önemli Duyuru
Tüm Kamuoyunca da bilindiği üzere son 1 haftadır, ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile bankalara ait web siteleri ve bilgi işlem sistemleri siber saldırı tehlikesi altındadır.
Yine bilindiği üzere bu süreçte; ülkemizdeki bir çok büyük kuruluş ve bankalar zaman zaman hizmet verememiş ve/veya bilgi işlem sistemlerini özel koruma amaçlı olarak bakıma almıştır.
İLKSAN, Kamuoyunca yakından bilinen ve takip edilen bu tehlike karşısında 24 Aralık 2015 günü itibari ile mevcut güvenlik önlemlerinin güncel saldırılara karşı güçlendirilmesi ve ilave güvenlik önlemlerinin alınması amacı ile bilgi-işlem sistemlerinin bir kısmını bakıma almış, web sitesini ise sürekli açık tutmuştur.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim