Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLERİN KILIK KIYAFETLERİ KONUSUNDA MEB MÜSTEŞARI NE DEDİ?

Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi öğretmenleriyle istişare toplantısında bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin kılık kıyafetleri ile ilgili düşüncelerini de açıkladı.


Tekin, sendika temsilcilerinin öğretmenlerin kılık kıyafet uygulamalarındaki değişiklik talebiyle ilgili, "Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum" ifadelerini kullandı.


İstişare toplantısında konuşan Müsteşar Tekin, bu tür toplantıların okullardaki eksiklikleri görme adına önemli olduğunu belirtirken, eğitim kalitesini artırmak için il ziyaretlerinin önemine işaret etti. Müsteşar, 81 ildeki mevcut durumu ay sonuna kadar okul müdürleriyle bir araya gelerek görüşmeyi hedeflediklerini söyledi.


Tekin öğretmenlerin kılık ve kıyafet uygulamasındaki değişiklik talebiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayarak, "Bizim kılık kıyafet konusundaki tavrımız, özgürlüklerden yana. İsteyen istediği gibi giyinebilmeli. Sayın bakanımızın 'Benim öğretmenim kendisine yakışanı giyer' diye güzel bir lafı var. Ancak bu, bizim tek başına verebileceğimiz bir karar değil. Bütün bakanlıklar, kamu personelinin giyeceği kılık kıyafet kanunu çerçevesinde hareket ediyor. Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum. Başkasının hak ve hürriyetini kısıtlamadığı takdirde, herkes özgürce giyinebilmeli. Bu sadece inançlı insanların başını örtmesine izin vermekle olmaz, başka insanların tercihlerine de saygı duymak gerekiyor." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: memurunyeri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol