Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin Eski ve Yeni Milli Eğitim Bakanından Bir İsteği Var

Son günlerde özellikle turizm bölgelerinde yaşanan siyasi süreçten dolayı otellerin çok büyük kısmında yerli ve yabancı turist sıkıntısı yaşanmakta. Yabancı turistler ülkede yaşanan terör saldırılarından ve Rusya ile yaşadığımız siyasi krizden dolayı 2016 yılında ülkemizi çok fazla tercih etmemekte. Yerli turistler ise haziran ayının ramazana denk gelmesi ve yaşanan tüm bu sıkıntılara rağmen otellerin yüksek fiyatlarından dolayı tatil yapma fikrine çok sıcak bakmamakta.

Türkiye’de yaklaşık olarak 800 bin öğretmen var, bunların ailesi ve çocukları ile ortalama 2 milyon kişi olduğunu farz edersek haziran sonu ve eylül başında kimsenin ne anlama geldiğini bilmediği seminer çalışmasından dolayı çalışmak zorunda oldukları şehirlerde ( 2. Haftası dilekçe vererek istedikleri yerlere gidebiliyorlar ) zaman geçirmek zorunda kalıyorlar. Oysaki bu dönemde öğrenciler tatil yapmakta. Fakat toplumumuzun çoğunun 3 ay olarak bildiği tatili ise öğretmenler 1 Temmuz ile1 Eylül arasında yapmakta.

Bizim önerimiz ise aslında çok mantıklı, madem ki eski Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı Kültür ve Turizm Bakanı oldu, öğretmenlerin ne anlama geldiği belli olmayan ve hiç fayda sağlamayan bu seminer sürecinde, yurt içi oteller ile bir anlaşma yaparak, öğretmenlere yönelik özel avantajlar  ve indirimler ile hem turizmi canlandırmış oluruz hem de tüm yıl boyunca ruhen yorulmuş öğretmenlerimizi ve ailelerini güzel bir tatil ile dinlendirmiş ve motive etmiş oluruz. Yurt dışından tatile gelen yabancı turistlere sağlanan indirimler biz öğretmenlere yapılmış olsa emin olun yaz tatilinde çoğu otel ve pansiyon doluluk problemi çekmez.

 

Sayın Milli Eğitim Bakanımız ve Eski Milli Eğitim ve Yeni Kültür  ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı’yı bu konuda bir çalışma yapmaya davet ediyoruz.  Böyle bir çalışma ile emin olun hem siz hem de öğretmenler mutlu olacaktır. Tabi ki turizm sektörü de daha mutlu olacaktır. 


Handan Demirel
Öğretmen Diyarı Özel Haber


ÖĞRETMEN DİYARI ÖZEL HABERİDİR

Aktif link belirtmeden ve izinsiz haberi kullanan siteler hakkında gerekli yasal işlem takibi yapılacaktır.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Recep Aktaş 2 yıl önce

Öğretmenliği itibarsızlaştırma, küçük düşürme politikaları bu kadar yaygınken, mesleğinizde ilgili "tatil ve para" konularını paylaşmamak tepki olarak...

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim