Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin

MEB'in bin öğretmene yönelik düzenlediği eğitimler yarın Mersin Öğretmenevinde başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü ile Türk Telekom grup şirketlerinden SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. işbirliğiyle bin öğretmene yönelik düzenlenen "e-içerik geliştirme" eğitimleri yarın başlayacak.


Gazi, Hacettepe, Ankara, Bilkent ve Dumlupınar Üniversitelerinden akademisyenlerin katılacağı eğitimler, hedefleri ve içeriğiyle Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyor. Eğitime katılacak bin öğretmen ise Mersin Öğretmenevinde ağırlanacak.


Dijital içerik geliştirme eğitimleri, MEB ile SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.'den dijital içerik, senaryo yazma, tasarım konularında uzman mentörlerin eşliğinde gerçekleştirilecek.


Eğitim alan öğretmenlerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) stüdyolarında MEB'in e-içerik geliştirme çalışmaları süreçlerine önderlik yapması, özgün ve güvenilir e-içeriğin EBA'ya kazandırılmasının yanı sıra Türkiye'de e-içerik ekosisteminin oluşması, e-içerik standartlarının belirlenmesi ve Türkiye'yi ürettiği e-içerikleri dünyaya ihraç eden bir ülke konumuna ulaştırmayı hedefleniyor.


20 Temmuz-12 Eylül 2015'de düzenlenecek ve 8 hafta sürecek eğitimlere, her hafta farklı branşlardan 125'er öğretmen katılacak. Uygulamaya dayalı ve etkinliklerle gerçekleştirilecek eğitimlere katılan akademisyen ve öğretmenlerin tüm giderleri Türk Telekom/SEBİT tarafından karşılanacak.


-Başvurular devam ediyor


EBA Stüdyolarının kurulduğu 12 ilde (Ankara, İstanbul, Bursa, Samsun, İzmir, Antalya, Mersin, Kayseri, Şanlıurfa, Erzurum, Van, Eskişehir) resmi okullarda görev yapan lise düzeyinde Türk Dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, din kültürü ve ahlak bilgisi, felsefe grubu ve coğrafya; ortaokul düzeyinde Türkçe, matematik, fen ve teknoloji / fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin katılabileceği eğitimlerde, ilk iki hafta katılımcı listesi EBA (www.eba.gov.tr) portalden yayınlanırken kalan 6 haftalık eğitime başvurular her branştan 10 gün öncesine kadar devam edecek.

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol