Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerimize Microsoft Uygulamalarının Tanıtımı Yapıldı
  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün de katıldığı program, Çarşamba günü Çorum Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.  Programa katılan öğretmenlerimiz Microsoft uygulamalarına ücretsiz olarak sahip oldular. 

     Microsoft adına İsmet BENLİ ve Raşit ŞAR’ın eğitimci olarak yer aldığı program, iki oturum halinde yapılarak 850 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleşti.

     Bu işbirliği kapsamında, tanıtımı yapılan ürünlerin ve hizmetlerin, bulut mimarisi üzerinden eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve öğrencilere eğitim öğretim etkinliklerinde kolaylık sağlaması  amaçlanmıştır. Microsoft yetkilileri tarafından verilen bilgiye göre  yakında FATİH projesi kapsamında dünyanın en büyük eğitim portalı EBA üzerinden bu hizmetlere ulaşılabilecektir.

     Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “Eğitimde yeni teknolojilerin kullanımı ve hayatımıza entegrasyonu  artık kaçınılmaz olmuştur. Bu program ile okullarımızdaki eğitim ortamlarında, EBA Portalıyla birlikte yeni hizmetlerin de kullanılmaya başlanacaktır. Bizleri yeni teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendiren Microsoft temsilcilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

Kaynak: www.personelmebhaber.net
Anahtar Kelimeler:
ÖğretmenlerMicrosoft

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim