Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLERİ MAĞDUR EDENLERE SORUŞTURMA AÇILMALIDIR

MEB ,Eğitim Ödeneğini Bayram Öncesi Yatırmayan İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Okullara Soruşturma açmalıdır.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 21.08.2015 tarihinde yapılan basın açıklamasında 2015-2016 Eğitim Öğretim Ödeneği konusunda şu açıklama yapılmıştı. "Öğretmenlerimizin her eğitim öğretim döneminin başlangıcında aldığı eğitim öğretime hazırlık ödeneğine ilişkin takvimde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Söz konusu ödenek bayram öncesi öğretmenlerimize ödenecektir." Bu açıklama ile birlikte 10.09.2015 tarihinde Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine Bakan Nabi AVCI imzasıyla gönderilen resmi yazı ile 10.09.2015 tarihinden itibaren eğitim ve öğretim ödeneklerini ödenmesi talimatı verilmişti.

Yukardaki açıklamalar doğrultusunda Öğretmenlerin eğitim ve öğretim ödeneklerinin İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlükleri tarafından bayram öncesinde ödenmesi gerekmektedir. Fakat sosyal medya hesaplarımız ve e-mail adreslerimize gelen birçok mesajda eğitim ve öğretim ödeneğinin yatırılmadığına dair iletilerden sonra " Eğitim Öğretim Ödeneğini Yatırmayan Milli Eğitim Müdürlükleri “haberimizde eğitim ve öğretim ödeneğini bugün itibariyle alamayan birçok öğretmen yorum yazarak ödeneği yatırmayan İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüklerini yazmış bulunmaktadırlar.

 

Bakanlık tarafından bayram öncesi ödeneklerin ödenmesine dair açıklama ve buna bağlı olarak ödeneklerin ödenmesi konusunda Bakan İmzalı resmi yazı olmasına rağmen öğretmenlerin eğitim ve öğretim ödeneğini yatırmayan veya bu konuda gerekli takibi yapıp bu ödeneklerin hesaba geçip geçmediğini kontrol etmeyen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve buna bağlı olarak okul yöneticileri öğretmenleri kurban bayramı öncesi mağdur etmiştir. 

Bakanlık tarafından talimat olmasına rağmen ödenekleri yatırmayan il milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini bakanlığın tespit edip soruşturma açması gerektiğini ve bu ödeneklerin neden öğretmenlere bayram öncesi ödenmediği araştırılmalıdır, çünkü birçok il ve ilçede eğitim ve öğretim ödeneği ödendiği halde bu ödeneği bayram öncesi ödemeyenler veya aynı il/İlçe içinde bazı okulların ödeneği yatırdığı bazı okulların neden yatırmadığı kısaca mağduriyetlere sebep olanları ortaya çıkarmalıdır.

Örnek olarak yorum olarak yapılan bir görüşte öğretmen mağduriyetini şu şekilde dile getiriyor;

MEB’in Allah 1 dediğine inan gerisini salla.

İyi ki bir kurban keselim dedik rezil ettiniz bizi. Gaziantep Şahinbey

Bakanlık talimatını uygulayıp bayram öncesi eğitim ve öğretim ödeneğini yatırıp öğretmenleri mağdur etmeyen İl ve ilçe Milli Eğitim müdürlüklerini de tebrik ediyoruz.

 

Kaynak: www.mebpersonel.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol