Öğretmen Diyarı

Öğretmenleri İtibarsızlaştırma Taktiği
 Değerli arkadaşlar dikkat ediniz ve geçmişe bakınız. Ne zaman öğretmeni doğrudan etkileyen bir karar alınacak olduysa bu kararın açıklanmasının öncesinde -medyanın toplumu etkileme hızına bağlı olarak- öğretmen camiasının kötü örnekleri sıklıkla topluma servis edilmeye başlanır.

Manşetler atılır Sapık bilmem ne Öğretmeni Taciz etti, Tecavüzcü Öğretmene Suçüstü, Dayakçı Öğretmen öğrencisini Hastanelik Etti, Dolandırıcı Müdür Meslekten atıldı, Öğretmen Yakalandı, Çocuklarımızı Kimlere Emanet Ediyoruz, Dehşet Görüntüler, Öğremenden Kan Donduran Sözler ....vs.

İlk harfleri büyük yazılmış bütün bu kelimeler özellikle seçilmiş, algı oluşturan kelimelerdir. Bütün öğretmen camiası kötü örneklerle baskı altına alınarak sesleri kısılmakta topluma "bunlar zaten böyleler" algısı yerleştirilmektedir. Algı oluşturulduğunda eğitim öğretim adına istediğiniz adımı atabilirsiniz.

Öğretmene istediğiniz maaşı reva görebilir, istediğiniz sosyal hakkı elinden alabilirsiniz. Sesi çıkmaz öğretmenin çıkamaz, çıkarsa 'nankörler' der toplum, 'şükürsüzler' der, zaten yatıyor 3 ay tatil yapıyorlar der çünkü bilinçlerde öğretmenin değersiz olduğu ve anlam veremediği bir öfke algısı vardır.

İTİBARSIZLAŞTIRMA TAKTİĞİ

Bütün bu öfkenin suizannın arkasında nin başarısı vardır. Son zamanlarda öğretmenlik mesleğine dönük itibarsızlaştırıcı haberlere ağırlık veriliyor muhtemelen gene öğretmenler aleyhinde kararlar alınacak bu sebeple toplum hazırlanıyor arkadaşlar. Peki ne yapmak lazım derseniz öncelikle bu durumun farkına varmalı ve bunu her mecrada dillendirerek öğretmen olarak olayın aslını insanlara öğretmeliyiz. Bu taktiği itibarsızlaştırıp yeni taktiklere karşı da uyanık olmak ve siyasetten uzak bir platformda yek vücut olmalıyız..

Ferhat Şahin

Kaynak:
www.mebpersonel.com 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim