Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Yeni Ders

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokullarda ‘hukuk ve adalet’ dersine giren sosyal bilgiler öğretmenlerine hizmetiçi eğitim verdi. Üç gün süren etkinlikte konuyu öğretmenlere akademisyenler ve hukukçular anlattı.


Ortaokul ve imam hatip ortaokulu 6 ve 7’inci sınıflarda okutulan ‘hukuk ve adalet’ dersinin daha etkili ve verimli uygulanması için 81 ilden seçilen birer sosyal bilgiler öğretmenine

‘Hukuk ve Adalet Dersi Hizmet İçi Eğitim Kursu’ verildi. 2-4 Mart tarihleri arasında yapılan etkinliğin açılışına Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık ve Yargıtay Üyesi Hamdullah Paksoy’un yanı sıra Adalet Bakanlığından Strateji Geliştirme Başkanı Alpaslan Azapağası, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin ile Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri katıldı.

Üç gün süren eğitimde, akademisyenlerle birlikte hukukçular da katılımcılarla bilgi paylaşımında bulundu. ‘Hukuk ve Adalet Dersi Eğitici Gezi Planlama’ dersi kapsamında Ankara Adliyesi ve Yargıtay’a ziyaretler gerçekleştirildi.

Adliye ziyareti sırasında Ağır Ceza Mahkemesi duruşmasına katılım sağlandı, Yargıtay ziyareti sırasında ise Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit öğretmenlere Türkiye’de adalet sistemi ve Yargıtay’ın işleyişi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

 

Hürriyet Eğitim

Anahtar Kelimeler:
öğretmenlere yeni ders

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim