Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Yaptığınız Reva Mı?

Meb tarafından yapılan duyuruda 

" İl içi yer değiştirme başvuruları 21-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında alınacak; atamalar valiliklerce 04 Ağustos 2014 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme 
işlemleri 06 Ağustos 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır. "

denildiği halde verilen sürenin üzerinden 1 gün daha geçmiş ve hala 26 il sonuçları açıklamamıştır.

Yazdık mı ,eleştirdik mi muhalefet deniliyor.

Bir kere 4 Ağustosa kadar cümlesi bile sonuçların zamanında açıklanmayacağı hakkında bize bir bilgi veriyor.Kadar nedir Allah aşkına?

4 Ağustosta sonuçlandırılacak denilemiyor mu? 

Bu işi yapmak bu kadar mı zor?

Kaç yıldır biz öğretmenlerin her tayin döneminde çektiği nedir sorarım sizlere.Hep aynı sorumsuzluklar hep aynı vurdumduymazlıklar.Bir yıl da bizleri şaşırtın lütfen bir tek yıl.

Zaten sınıf öğretmenliği bitmiş.Branşın çoğu da yan alandan dolayı dibe vurmuş ki gelecek yıl yan alana geçen yüksek puanlı eski sınıfçıların da tayin hakkına kavuşacaklarını düşünürsek tayin işi daha da zor.

Ufacıkta olsa içimizde bir umut ya tutarsa düşüncesi var.Onu da bizleri bilgisayar başında süründürerek bu gün olmadı yarın gelin diyerek bitiriyorlar.

Hepsini geçtim en zoruma gideni biz öğretmenleri bir gram da olsa insan yerine koymuyorlar.Milli eğitimi ararsın telefonu kaldırmazlar.Şaş kaza kaldırırlarsa da eveleyip gevelerler bir sonuçta alamayız.Takvime uyulmaz,günler geçer bir açıklama dahi yapmaya tenezzül etmezler.

Görevini şöyle iyi yapacaksın böyle iyi yapacaksın,disiplinli olacaksın,şunu yapacaksın bunu edeceksin cümlelerine geldi mi mangalda bırakın külü iz bile bırakmayan saygıdeğer büyüklerimiz iş icraata geldi mi ortalıkta görünmezler.


Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?
Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın.

Ayıp,yazık,günah.

İşte sonuçları hala açıklamayan iller :

Ağrı
Ankara
Bartın
Bilecik
Erzincan
Eskişehir
Hakkari
İzmir
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kastamonu
Kilis
Kocaeli
Manisa
Mersin
Ordu
Sakarya
Samsun
Sinop
Şanlıurfa
Tunceli
Uşak
Van
Yalova

dvrmbtl

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol