Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere oryantasyon eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ‘Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu’ projesi kapsamında geçici süreli olarak görevlendirilen öğretmenler 21-22 Kasım tarihinde oryantasyon eğitimlerine başlamak için Antalya´da olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ‘Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu’ projesi kapsamında geçici süreli olarak görevlendirilen öğretmenler 21-22 Kasım tarihinde oryantasyon eğitimlerine başlamak için Antalya´da olacak. Sözleşme de Antalya’da imzalanacak. Konuya ilişkin MEB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“‘Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu’ projesi kapsamında geçici süreli olarak görevlendirilen öğretmenler 21-22 Kasım 2016 tarihinde Oryantasyon Eğitimlerine başlamak için Antalya´da olmaları gerekiyor. Sözleşme, oryantasyon eğitiminin yapılacağı Antalya’da imzalanacak. Yerleştirmesi yapılan öğretmenlerden sonra kalan boş kontenjanlar için 257 sınıf öğretmenliği yedeğin tamamının ek yerleştirme yapılacağı, Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin yedeklerinin tamamının ek yerleştirilmesi yapılacağı ve Türkçe öğretmenliği yedeklerinden kalan boş kontenjan sayısınca ek yerleştirme yapılacağı hususu önemle duyurulur.”

Geçici Süreli Öğretmenlik Yerleştirme Sonuçları

Oryantasyon Eğitimi Yapılacak Yerler


Kaynak: Hürriyet Eğitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim