Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLERE ÖDEME MÜJDESİ

Miili Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi Günleri İçin Öğretmenlerin Ek Derslerinin Ödeneceğini Açıkladı.

“Başbakanlık Genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca tüm milli eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerinin telafisi için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 2 gün yani, 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hayret!! 2 yıl önce

Sanki cebinden veriyor. Bu ne sorumsuzluk. Milletin parasını yapılmayan ders için nasıl verebilirsiniz.. Hayret!

Avatar
Gayret 2 yıl önce

Hayret edecek bişey yok. Adam lütufmuş gibi sunuyor senin gibileri öğretmene düşman ediyor kendi gibileri de oy için kandırıyor. Öğrenmiş ol diye söylüyorum: Yapılmamış dediğin derslerin gününde öğretmen idari izinlidir. İdari izinli olunca ek ders ücreti ödenir. Resmi tatillerde ödenmez. Hayret edeceğine azıcık gayret et de öğretmenin, bir günlük resmi tatilde 7 saat ek ders ücretinden olduğunu; 2 günlük resmi tatilde o haftanin ek ders ücretini alamadığını öğren.

Avatar
Haset 2 yıl önce

Aklı bol, gönlü zengin arkadaşım, derse katılmayan ben değilim, bana işe gelme deniyor, hazzetmediysen o gün gönder çocuğunu ben de işimi yapayım