Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere nöbet ücreti ne zaman verilmeye başlayacak?

2016-2017 Toplu sözleşme hükümlerinde öğretmenlere haftada 2 ve 3 saatlik nöbet ücreti verilmesi için karar alındı.Toplu sözleşme hükümlerine göre öğretmenlere nöbet ücreti ne zaman verilmeye başlanacak?

Toplu sözleşme hükümlerine göre 2016 yılından itibaren öğretmenlere haftada 2 saat nöbet ücreti ödenmesi,2017 yılında ise haftada 3 saat nöbet ücreti ödenmesi için karar alındı.Toplu sözleşme hükümleri şu şekilde:

“Örgün eğitim kurumlarında ek ders ücreti
MADDE 22- (1) Örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.”

Yukarıda belirtilen ilgili maddeye göre nöbet tutan öğretmen ve müdür yardımcılarına 2016 yılı için haftada 2 saat ve 2017 yılında ise haftada 3 saat ekders karşılığı ücret ödemesi yapılacak.

Öğretmenlere nöbet ücreti verilmesi uygulaması ne zaman yürürlüğe girecek?

Karar, 1 Ocak 2016’dan itibaren yürürğe girecektir. Bu durum, sözleşmede “Bu Toplu Sözleşme, 1/1/2016-31/12/2017 tarihleri arasında uygulanır.” şeklinde yer almaktadır.

 

Haber Kaynağı: memurlarinsitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim