Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Kravat Serbestliği Gelecek Mi?

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnternet sitesinde   "Müsteşar Tekin, Öğretmenler İle Bir Araya Geldi " başlıklı haberde Sayın Müsteşarın  Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü  Necmi Özen’in eşliğinde Eskişehir Fatih Fen Lisesi, Mehmet Gedik Ortaokulu, Eskişehir Anadolu Lisesi ve Cemal Mümtaz Anadolu Öğretmen Lisesi’ni ziyaret ettiğine dair yapılan haberde okul ziyaretlerinde paylaşılan resimlerde  bazı öğretmenlerin kravatsız olduğu bazıların ise kravatlı olduğu göze çarpıyor.

 

657 sayılı Devlet Memurları Kılık kıyafet  Kanuna göre öğretmenlerin okulda kravat takması zorunlı ilgili maddede ifade şöyle geçiyor. .Kravat takılır, kravatı örtecek şekilde balıkçı yaka veya benzeri sü­veterler giyilmez.  Hizmet gereğine uygun  olarak verilmişse tek tip elbise giyilir.

 

 

 Sayın Müsteşarın Okul ziyaretlerinde ki  paylaşılan  resimlerde görüldüğü gibiTürkiye Genelinde tüm okullarda  Öğretmenlerin yasa olarak kravat takma zorunluğu bulunmasına rağmen  sendikalarının  aldığı kararları uygulayan öğretmenler  kravat takmazken diğer sendikasız ve ya  üye olduğu sendikanın  bu konuda kararı olmayan öğretmenler ise kravat takmıyor.

 

 

 Milli Eğitim Bakan  Müştesarı Sayın Yusuf Tekin göreve geldiği bu yandan eğitim alanında yaptığı güzel ve olumlu çalışmalara  imza atan Sayın Müsteşarın öğretmenlere okulda   kravat serbestiliğini getirmesi dileğiyle.

  

www.mebpersonel.com / ÖZEL HABER Onur ÖCALAN (KAYNAK GÖSTERİNİZ)

 

Mebpersonel.com olarak Sayın Müsteşarın Ziyaretinde ki Aynı  Resim Karalerinde bulunan kravatlı ve kravatsız resimleri paylaşıyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim