Bu haber kez okundu.

ÖĞRETMENLERE KIRTASİYE YARDIMI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK

Her eğitim öğretim yılının başında öğretmenlere ödenen eğitim öğretim yardımının ne zaman verileceğini bakanlık açıkladı.
Bakanlığın açıklamasında, "Öğretmenlerimizin her eğitim öğretim döneminin başlangıcında aldığı eğitim öğretime hazırlık ödeneğine ilişkin takvimde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Söz konusu ödenek bayram öncesi öğretmenlerimize ödenecektir" ifadelerine yer verildi.

Toplu sözleşme masasında öğretmenlerin aldığı eğitime hazırlık ödeneği 3 yıl için belirlenmişti. Buna göre öğretmenler, eğitim tazminatı olarak 2014-2015 yılı için 850 Türk Lirası Almıştı. 

Eğitime hazırlık ödeneği 2015-2016 için 950 TL olacak. Bu para Eylül ayının son haftasından itibaren banka hesaplarına yatar. Bu yardım 1. dönem başında %100, 1. dönem ortasında %75, 2. dönem başında ise %50 olarak ödenir. Yani Şubat ayında atanan ve 2. dönemde göreve başlayacak öğretmenler kırtasiye yardımını %50 olarak alacaklardır.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber