Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere ilave tazminat talebi
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "4/B'li yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmalı, mevcut sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilmelidir Ücretli öğretmenlik ve kadrosuz usta öğreticilik uygulamasına son verilmeli, öğretmen ihtiyacı bütünüyle memur kadroları yoluyla sağlanmalıdır" dedi.

Yalçın, "Eğitim Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştay Raporu" nu açıkladı. Sendikalarının mart ayında 81 ilde 6 farklı komisyon tarafından "Eğitim Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri" çalıştayım gerçekleştirdiğini bildiren Ali Yalçın, çalıştaya ilişkin şube temsilcilerinin, uzmanların ve hukukçuların değerlendirmelerini birleştirerek, kapsamlı yeni bir rapor hazırladıklarını belirtti.

Öğretmenlerin sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin de tespitlerde bulunan Yalçın, ek ders birim ücretlerinin en az 2 katı tutarında artırılmasını istedi.
Öğretmenlerin aylık karşılığı ders saatleri arasındaki farklılığın giderilerek 15 saate eşitlenmesi gerektiğini kaydeden Ali Yalçın, "İstihdamda güçlük çekilen bölgelerde ve özellikle Doğu'da görev yapan öğretmenlere ilave tazminat ödenmelidir.

Bu bölgelerde görev yapan öğretmenler teşvik edilmelidir" ifadelerini kullandı.
Seçim Görevlilerinin Ücretleri Bankalara Yatırıldı

"Zorunlu İLKSAN üyeliğini dayatan kanun hükmünün de kaldırılması" talebini dile getiren Yalçın, alan değişikliği taleplerinin de karşılanması gerektiğini vurguladı.
 

Yeni Çağ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol