Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere 2. İl Dışı Tayini Yapılmalıdır!
2. il dışı öğretmenlerin hakkıdır.. MEB öğretmenlerin bu talepleri değerlendirip, gerekli açıklamayı yapar
Bu sene yapılan il dışı tayininde çok az yer açılmış o yerler de yüksek puanlarla kapatmıştır. Birçok öğretmenimiz zorunlu hizmet bölgelerinde çakılı kalmıştır.

FETÖ darbe girişimi sonrası yüzlerce özel okul kapatılmış, orada çalışan öğretmenlerin lisansı iptal edilmiştir. Bunun yanında devlet okullarındaki yaklaşık 22 bin kadrolu öğretmen de açığa alınmıştır. Bu gelişmelerden sonra özellikle zorunlu hizmet bölgeleri dışındaki yerlerde birçok öğretmen açığı ortaya çıkmıştır.

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ Eylül ayında 20 bin üzerinde yeni atama yapılacağını, fakat bu atamanın çoğunluğunun Doğu ve Güneydoğu ( Zorunlu Hizmet Bölgeleri )ya mülakatla sözleşmeli olarak alınacağını ifade etmişti. Bu doğrultuda eylülde yapılacak 20 bin üzeri atamanın zorunlu hizmet bölgeleri dışındaki açığı kapatmayacağı aşikardır.

Zorunlu hizmet bölgelerindeki açık yeni atama ile kapatılmaya çalışılırken, zorunlu hizmet bölgesi dışındaki bölgeler de oluşan bu olağan dışı açık da 2. İL DIŞI TAYİNİ ile kapatılabilir.

Olumsuzlukların yaşanmaması adına, 2. il dışı atama öğretmenlerin hakkıdır !!

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim