Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER ÇOK SEVİNECEK !

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, öğretmen ve öğrencilerin...
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, ortaokul ve lise öğrencilerini ücretsiz destekleme için elektronik kurs (e-kurs) dönemine geçtiklerini açıkladı.

KENDİLERİNİ DEĞERLENDİRECEBİLECEKLER

Bu yıl ilk kez öğretmen ve öğrencilerin destekleme ve yetiştirme kursları için elektronik ortamda başvuru yapmalarını sağlayan e-kurs modülü hayata geçirildi. Elektronik kurs modülüyle öğrencilere ilk kez elektronik ortamda kazanım değerlendirme sınavları (e-sınav) yaparak kendilerini değerlendirme imkânı vereceklerini ifade eden Kurt, öğrencilerin, istedikleri ortamdan, evlerinden ya da sınıflarından sisteme girerek, kurslara başvuru yapabileceğini, kazanım ve tarama testlerini çözebileceğini, bu testlerin değerlendirmesini de yine sistem üzerinden görebileceklerini bildirdi.

KURS 2 EKİM'DE SONA ERİYOR

Kurt, kurslara başvuruların 21 Eylül'de başlayacağını ve 2 Ekim'de sona ereceğini aktardı. Okulların da 28 Eylül'de açılacağını hatırlatan Kurt, "Okullar açılmadan kurslara başvuru olabileceği gibi okulların açıldığı ilk hafta içinde de başvurular yapılabilecek. 2 Ekim'e kadar kurs başvurularının tamamlanması gerekir. Çünkü kurslar, 3 Ekim Cumartesi itibarıyla tüm ülke genelinde başlamış olacak" uyarısında bulundu. Kurt, öğrencilerin matematik, fizik, kimya gibi akademik derslerin yanı sıra müzik, görsel sanatlar, beden eğitimi gibi derslerden de kurs alabileceklerini söyledi. Kurt, öğrencilerin e-kurs'tan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) şifreleriyle yararlanabileceğine dikkat çekerek, EBA şifresi olmayan öğrencilerin de direkt kurs merkezlerine ya da bir örgün kurumuna başvurarak bu şifreleri alabileceklerini ifade etti.

Öğretmenlere ve öğrencilere dev müjde! Bir dönem bitiyor

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim