Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER TEHDİT ALTINDA

Artan terör olayları nedeniyle Doğu ve Güney Doğu'da görev alan öğretmenler ve aileleri endişeli bekleyiş içindeler.

Yıllardır atanmak için bekleyen öğretmenlerin çilesi bitmek bilmiyor. Atamaları yapılan öğretmenler Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde öğrencilerine kavuşup huzurla çalışabilecekler mi bilmiyorlar. Atandıklarına sevinen öğretmenler ilk fırsatta batı illerine geçiş yapmak için uğraşmaya başlıyorlar ve ülkenin eğitim yarası kapanmak bilmiyor. 


Artan terör olayları ve siyasi belirsizlik sebebiyle 28 Eylül sonrası neler yaşanacak, terör okullarda eğitim neferi olmaya gönül vermiş gencecik öğretmenleri de hedef alacak mı endişesi sebebiyle aileler korku içinde. Güvenlik sağlanabilecek mi, eğitim öğretime başlanabilecek mi, yaşam normale dönecek mi hepsi akıllarda dolaşan sorular.
Öğrenci, öğretmen ve eğitim personelinin okullardaki can güvenliği sağlanmadan okulların açılmasının yaratacağı sorunlar en kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır. Doğuda görev yapan öğretmenlerin istifasının önüne geçmek için gerekli çalışmalar yapılmalı ve çözüm getirecek kararlar alınmalıdır.


Sendikaların mesaj kutularına evlerinden çıkamadıkları yönünde bilgi veren öğretmenlerin huzuru en kısa zamanda sağlanmalıdır. 


Reyhan ARCAK

Kaynak:Kamutime

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol