Öğretmen Diyarı

Öğretmenler tabletlerle ders verme tekniğini öğrenecek

İstanbul genelinde 3 yılda 120 bin öğretmene, 20 bin öğrenciye ve 36 bin veliye teknoloji alanında mesleki ve kişisel gelişim eğitimi verilecek. Kadınların interneti kullanımı ve girişimcilik alanlarında farkındalık yaratılacak. Öğretmenler de tabletli sınıflarda ders verme tekniklerini öğrenecek. 

 

Öğretmenlerin gelişimlerini desteklemek, yeni bilgi alanları yaratarak öğrenci ve velilerin sosyal ve bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İntel ortak çalışma başlattı. İşbirliği kapsamında yürütülecek ‘Gelecekte Eğitim’ projesi ile 3 yılda İstanbul genelinde 120 bin öğretmen, 20 bine yakın öğrenci ve 36 bin veliye eğitimler verilecek. Öğretmenler, tabletli sınıflarda etkili ders işleme tekniklerini öğrenerek, branş eğitimcileriyle birlikte yeni yöntemler geliştirecek, uygulama konularında yeni stratejiler tasarlayacaklar.

 

232 öğretmen eğitim aldı

Kurumlar arasında Nisan 2013’de başlatılan çalışmalar doğrultusunda, projede uzman eğitmenlerin yetiştirilmesi amacıyla ‘İntel Öğretmen Programı Temel Bileşenleri’ eğitimi için 102, ‘Öğrenme Süreci Tasarımı’ için 66, ‘Kadın ve Teknoloji’ alanında ise 24 öğretmen eğitildi. 232 eğitimci diğer meslektaşlarının mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak, öğrenci ve velilerin teknoloji kullanımını  desteklemek için çalışacak.

 

10 bin öğretmene eğitim

Çalışma kapsamında 2014 yılı sonuna kadar 10 bin eğitimci “Temel Bileşenler”, “Bire Bir Öğrenme”, “Tabletli Sınıflarda Eğitim”  gibi farklı alanlarda eğitim alacak. İl genelinde bu çalışmalar internet üzerinden paylaşılacak. Kadınların teknolojiyi daha yakından takip edebilmeleri için 1.200 veliye farkındalık ve girişimcilik programları uygulanacak.

 

Duyuruları il milli eğitim yapacak

Öğretmenler için düzenlenecek çalışmalar mahalli hizmetiçi eğitimler aracılığı ile yapılacak. Bunlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından duyurulacak. Başvuran ve gönüllü eğitimcilerden oluşan gruplara çeşitli programlara uygulanacak, eğitimler verilecek. Veli ve öğrenciler için planlanan çalışmaları da elektronik içerikler aracılığı ile katılımcılara ulaşacak.

 

“Gelecek Eğitim” projesi için biraraya gelen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İntel, programın geniş bir kitleye ulaşacağını açıkladı.

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim