Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER İL İLÇE EMRİNİN UYGULANMASINI İSTİYOR
2017 yılı Ocak ayında yapılacak olan Özür Grubu atamalarında öğretmenlerin il içi ve iller arasında mazerete bağlı yer değişiklikleri ile ilgili kılavuz yayınlanmış fakat  yayınlanan kılavuzda mazerete bağlı yer değişikliği başvurusunda bulunacak olan öğretmenler için il/ilçe emri uygulamasına yer verilmemiştir.

Mazerete bağlı yer değiştirmelerde il/ilçe emri uygulamasına yer verilmemesi, öğretmenlerin mağduriyetine neden olup , özellikle aile birliği mazereti açısından aile bütünlüğünü sağlayamayan öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını bozarak eğitim-öğretim ve sosyal yaşamlarını olumsuz etkileyecektir.Bu mağduriyetler il/ilçe emri verilmeden çözüme kavuşamayacak ve öğretmenlerin eşleri , çocukları ile ilgili endişeleri bitmeyecektir.Daha önceki tarihlerde de kimi zaman uygulanıp kimi zaman  uygulanmayan il/ilçe emri, aile gibi kutsal bir kurumu birleştirmeye yönelik atılmış en büyük adım olacaktır.

 İl içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlerin il/ilçe emri uygulamasına yönelik taleplerinin karşılanması mesleki verim açısından son derece önemlidir. Anadolu Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen  il /ilçe emrinin uygulanması, mağduriyetlerin bitmesi için MEB e gerekli başvuruları yapmıştır. Eğitim Bir Sen sendikasından da bu konuyla ilgili olarak Bakanlığa  gerekli başvuruda bulunarak, 2017 yarıyıl dönemi mazerete bağlı yer değişikliklerinde il/ ilçe emrinin uygulanması konusunda gerekli başvuruların yapılmasını talep ediyoruz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim