Öğretmen Diyarı

Öğretmenler İçin Rutin Alan Değişikliği
Yönetmeliğin bu hükmü uyarınca alan değişikliği işlemleri Bakanlıkça belirlenecek takvim çerçevesinde yapılmaktadır. Alan değiştirmek için Bakanlık tarafından yayınlanacak alan değişikliği duyurusunu bekleyen öğretmenler olarak yaşanan bu belirsizlikten ötürü mağduriyet yaşamaktayız.
Bu bağlamda, Yönetmelik gereği alan değişikliği işlemlerinin gerçekleştirilerek, bir takvim belirlenmesi  ve belirlenen takvimin duyurulması uygun olacaktır. Ayrıca yönetmelik çerçevesinde kapsamlı bir alan değişikliğinin yapılması, eğitim öğretim hizmetleri açısından, öğretmen ve öğrenciler açısından verimliliği arttırmak adına faydalı olacaktır. Takdir edersiniz ki meslekte başarı ve verimliliği arttırmak huzuru sağlamaktan geçmektedir.
Kendi istediği alanda çalışmak öğretmenlerin huzurunun temelidir. Huzur varsa verimlilik vardır verimlilik varsa başarı vardır...  Bu nedenle yönetmelikte de geçtiği şekliyle yapılacak alan değişikliğinin kapsamı aşağıda belirtildiği gibi olmalıdır: Öğrenimi Birden Fazla Alana Kaynak Teşkil Eden Öğretmenler Alanlar Arasında Alan Değişikliği Yapabilmeliler. Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların mezun oldukları alanla ilişkilendirerek öğrenimleri birden fazla alana atamaya kaynak olan öğretmenler için getirmiş olduğu karar alan değişikliğinde de uygulanmalıdır.
 İkinci üniversiteyi bitiren öğretmenlere alan değişikliği hakkı verilmelidir.  
Öğretmenlerin Asıl Alanlarına Dönebilmeleri Engellenemez Üniversiteden mezun olduğu branştan daha farklı alana atanan ve halen görevine devam eden öğretmenlerin istemesi halinde diplomasında yazılı bulunan asıl branşına alan değişikliği yapabilmelidir. Alan değişikliğinde bir defaya mahsus gibi bir sınır bulunmamalıdır.
 
 
.kamuajans.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol