Öğretmen Diyarı

Öğretmenler için ICF Onaylı Koçluk Eğitimi

Yetkinliğinizi Uluslararası Belgelendirin.

 

\"\"

Türkiye'de ACSTH kategorisinde ICF Onaylı tek eğitim programı olan "Coaching Skills for Teachers" ile , sizi uluslararası sertifikalandırıyoruz.  

Katılımcı Profili :Sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri, rehber öğretmenler , psikolojik danışmanlar,pedagoglar ve eğitim yöneticileri

Amaç: Öğretmenlere koçluk becerileri kazandırarak eğitimde koçluğu kullanmalarına ve öğrenci potansiyelini geliştirmelerine destek olmak

Teknikler: Anlatım, uygulama, drama, egzersizler, koçluk denemeleri

Araçlar: Ders notları, testler, slaytlar, filmler, öğrenci koçluğu çarkları, profesyonel koçluk kiti 

Kapsam

Modül 401. Genel Sistemler Kuramı ve Eğitimde Sistem Yaklaşımı
Süre: 7 sa 30 dk
Amaç: Bu modülde öğretmenler sistem yaklaşımıyla ilgili perspektif kazanacak,eğitime yaşayan bir sistem olarak bakacak ve öğrenmeyi interaktif bir hale getirmek için koçluğun işlevini fark edeceklerdir. Ayrıca yaşayan insanı da bir sistem olarak ele alıp buzdağının derindeki yapılarını öğrenme fırsatı yakalayacaklar ve kişisel iç işletim sistemlerini nasıl oluşturdukları ve nasıl değiştirecekleriyle ilgili bir farkındalık yaşayacaklardır.

 

Modül 402. Koçluk Sistemi
Süre: 4 sa 30 dk saat
Bu modülde, sistem olarak koçluğun ne olup olmadığı, neden işe yaradığı, koçluk sürecinin nasıl işlediği,ne yaşandığı ve çıktılarının neler olduğu konularında perspektif kazandırılacaktır.Ayrıca demo koçluk yapılacak ve bir koçluk oturumunun yapısı anlatılacaktır.

 

Modül 403. Koçluk Temel Becerileri

Süre: 13 Saat
Bu modülde öğretmenler, koçluk araçlarıyla tanıştırılacaklar, koçluk şapkası ile öğretmen ve ebeveyn şapkalarının farkını öğrenecekler ve öğrendikleri her beceriyle ilgili pratikler yapacaklardır.

 

Modül 404. Geleceğe Odaklanmak
Süre: 15 saat
Bu modülde öğretmenler öğrencileri yapılandırma becerileri öğrenecek , öğrencilerde stratejik düşünme, hedef oluşturma, özgüven artırma ve motivasyon yaratma konusunda koçluk becerileri kazanacaklar, ayrıca öğrencilerini bütünsel olarak analiz etme, takip ve destek sistemleri oluşturma konusunda pratik araçlarla tanıştırılacaklardır.40 saatlik bu programı tamamlayanlar, arzu etmeleri halinde profesyonel koçluk görüşmelerini öğrenmek içinICF Onaylı ACTP (Accredited Coach Training Program) olan Integrated Development Coaching Programı’na katılabilir profesyonel koçluk sertifikası alabilirler.

 

\"BAŞVURU\"

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim