Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER HAKKINDA YANLIŞ BİLİNEN GERÇEKLER

 

1- Öğretmenlerin tatili diğer memurların bildiği gibi 3 ay değildir her öğretmen 1 temmuzda tatile cıkar 1 eylülde gorev basi yapar buda 2 ay dir bu iki ay içinde hafta sonları çıkınca 40 gün kalır yani diğer memurların en kötüsü 30 gün tatil yaparken öğretmen 40 gün tatil yapar.

2- Her memur zammi yapılırken ilk öğretmen maasları göze batar ama 15 yillik ogretmenlik hayatımda hiç bir maas açıklamasinda maaşımız dogru söylenmemistir. Öğretmen maası hesaplanırken diğer faktörleri katıp yazarlar es durumu cocuk durumu gibi ama her öğretmen evli degil her öğretmenin çocugu yoktur buna rağmen yine devlet memurları nazarında en az net maaş sahibidir ama askeri ücretlilere göre tatmin edici maaş alınır.

3- Öğretmen sizin bildiğiniz gibi oturdugu yerden maaş almaz ve öğretmen sabah gidip öğlen biten bir ise sahip değildir.


Diger memurlukta sabit iş vardir masa başında calışılır ama öğretmen derste sürekli aktifdir heleki sinif ogretmeniyse her daim ogrencilerin arasinda olur ve meslekler icinde mesai kavrami olmayan tek memurluktur tarimda calisan memurun mesaisi 5 de biter ama ogrtmenin mesaisi devam eder. Yarinki dersine hazirlik yapar evrak isleri yapar yazili hazirlar cocuklarina materyal hazilar gece aksam demeden veli telefonlarina cevap verir ogrencilerin dertleri ile dertlenip onlarla yasar.

Aslinda daha cok sey yazilir ama fazla yazip abartmayacağım siz diger memurlardan ricam artik öğretmen öğretmen diyerek bizleri rencide etmeyin yeter

 

Engin Gürdeğin‎ 

 

Haber Kaynağı: Öğretmen Diyarı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim